memeden kesmek

edizimmm soruyor: 10

mrb oğlum şuan tam 12 aylık tam bir meme bağımlısı geceleri nerdeyse uyuyamıyoruzz:(15 aylıkken kesmek istiyorum ama problemmim şuki; oğlum nasıl uyuycak biberonda kullanmıyor,sallayarakda uyumuyor nası olcak we bu süreç ne kadar sürcek?bıraktıktan sonra nezamn yeni düzene alışıcak?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


CokBilmis

Geceleri emzirmeyi keserseniz, ikiniz de rahatlarsınız.

Gece nasıl keseyim? diye soruyorsanız, memeden toptan kesmek için nasıl bir yöntem izleyecekseniz, aynı yöntemle gece emzirmeyi kesebilirsiniz.

Ben kızıma "Karanlık. Memeler e-e yapıyorlar" demiştim. Hatta zorlanırsanız memenize sadece geceleri sirke sürmenizi bile tavsiye edebilirim. En fazla 1 hafta içinde emmeden uyumaya alışacaktır. Kendinizi üzdüğünüze, bebeğinizi sadece bu nedenle memeden kestiğinize değmez :)


edizimmm

cok bilmiş deniycemm olurmu dersinn??


ema

Bende bu sirke işini deniyim gece emmeden asla  ve asla uyutamıyorum BU ARA İYİCE ZİVANADAN ÇIKTI 2 saatte bir uyanıyor önceden kandırıp yatırıyordum şimdi ne yaparsam yapayım yatmıyor 1 saat uyutmaya çalıştım gecenin bir vakti emmeden uyumadı kerata:)))


Bu arada gece halen sütüm akıyor emmeden nasıl olur bilmem sağıcam herhalde gece emmeyi bırakırsa çokbilmiş sana çok çok dua ederim valla...


CokBilmis

Emmeyi tamamen bırakan bir çocuk neden sadece gece emmeyi bırakamasın ki? Çoğunu yapan, azını da yapar.

Siz dirayetli olursanız, hayır duanızı alırım kesin :)


elifce

benim oğlumda  sadece meme emerken uyurdu sallama pışpışlama asla işe yaramazdı ve bende en çok nasıl uyutacam korkusu vardı memeyi kestşkten sonra daha rahat oldu yanına uzanıyorum bana sokulup uyuyor:)CokBilmis

İşte elifce'nin yöntemini sadece gece memeden kesmek için uygulayabilirsiniz. Yanına uzanın ve sarılın, ninniler söyleyin. Bu arada memeleri kapalı bırakacak bir eşofman filan giyin. Israrla memeyi açarsa diye de memeye sirke sürün. Açsa da ememesin. "Memelerin uykusu gelmiş. E-e yapsınlar, tatlı olsunlar. Güneş çıkınca mis gibi kokacaklar" deyin. Alışır muhakkak.


cano

bende aynı şekilde bıraktırdım kızıma .ilk başta yukardaki taktikleri denedim azalttım işte annecim meme bitti dedim falan filan (bunu deneyip başarılı olanlarada şahidim ) sonra dr ma gittiğimde göğsüne kara biber sür dedi, onu hiç duymamıştım .ve bunu yaparken kararlı olmalısın bidaha geri dönüşün yok .sürdüm kızım bak uffff oldu dedim baktı yüz mimkleri ayy uff olmuş der gibi şekillendi.belli bir zaman sonra meme istedi .bende kızım açıyım ama ufff dedim mememi istemedi ama ağladı .bu akşamda bu şekilde oldu .1 gün daha aklına geldikçe uff olmuş dedi ama ağladı ondan sonra bitti.kafanda çok büyütme rahat ol.bende haftalar hatta aylarca nasıl yaparım die düşünmüştüm internetten araştırmış etrafımdakilere sormuştum.ama bi şekilde oldu ve bitti


cano

uyutma kısmına gelince dedikleri gibi yanına uzanıp pış pış derseniz alışır ve uyur.ema

Ben sadece gece emmeyi kesmek istiyorum.En son bir defa uyanıyordu ne olduysa 15 gündür 2 saatte bir uyanıyor meme olmadan asla uyumuyor.Dişini yeni çıkardı hasta değil aç eğil biliyorum.

sorum şu eğer gece sirke sürersem gündüz emmeyide bırakır mı?


cano

bende emzirmeyi keseli 2 ay oldu yeni bir bebeğe hamile kalınca mecbur kaldım .dediğim gibi dr gündüz bebeğiniz sakinken oyun halindeyken yanına oturup artık ne sürüyorsanız ki ben karabiber sürdüm sakin sakin bak uff oldu ya deyin ondan sonra ne gece nede gündüz vermeyin.bunu emmek istediğinde tekrarlayın o zaten istemez ama ağlar bunu 1  -2 gün tekrarlar ondan sonra keser .ağladığındada fermuarlı bir şey giyin açıyormuş gibi yapıp ama bak uff oldu deyin o zaten kafa sallayarak istemediğini ifade eder.bi kere keserseniz bir daha kesinlikle vermeyin ne gece nede gündüzCevaplamak için Üye ol