Tuvalat eğitimi yardım lütfen

POYRAZZZZ soruyor: 8

Arkadaşlar merhaba, 26 aylık oğlum için tuvalet eğitimine başladık ama 3. günümüz en fazla toplam 10 damla çiş yapabildik kaka deseniz o hiç yok altınada çok kaçırmıyor lazımlığı ve plastik kabı görünce ııı diyerek kaçıyor çişi çok sıkıştırınca kucağa gelmek istiyor altını açıp beklesem bile yürümek istiyor sürekli, eğer tekrar bağlarsam başa dönmüş olacağım onuda istemiyorum siz nasıl atlattınız bi süreci gündüz anneanne uğraşıyor akşam ve gece ben, gece bağlamıyorum ama hiç yapmıyor gecede uyanmıyor sizin deneyilerinize ihtiyacım var yardımlarınızı rica ederiz. Ödül olayına gireceğim bugün küçük arabalar alacağım her seferinde ödül olarak vereceğim tabi yaparsa birde lazımlığımı değiştirsem diye düşünüyorum baştan beri onu redetti zaten offf offffff

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


sLnKA

Lazimliga yapmıyor altına da kaçırmıyor Yazmışsınız. Nasıl yapıyor peki?

Kızıma ben önce ufak ufak anlattım bak lazimlik bu senin özel tuvaletin buraya yapacaksın bez baglamicaz artık büyüdün vs dedim. Uzunca bir zaman lazimligi evde tabure olarak kullandı:)

Kulotlar almıştım çıkarıp önüne koydum. Istemdi. Bi sabah anne külot gitmicem dedi. Bezin üzerine giydirdim. Ama sonra bezi istemedi. Tek külot giydi. Tabi kaçırdı sürekli. So ta birkaç kez ben farkettim koştuk lazimligi yaptı. Cok sevindi ama kaka yapmadi. Sarılıp yapalım mi dedim. Tamam dedi ve bir sefer cicini yaparken kakayi da yaptı. Ooo supriz kaka dedim ona da cok sevindi. Ama ben geceleri bir sure daha hep bağladım. Gece bezi dedik adına da. Bir de külot gibi olan bezler var onları kullandım bu sûrede hep. O da ise yaradı.

Yalnız ben kızım ne istiyorsa öyle Yaptım. Bez dedi bez bağladım. Külot dedi külot giydirdim. Anne beze kaka yapicaz dedi tamam dedim. Zamana yaydık ve sanırım 3ayda tamamen bitti. He bu arada zaman zaman kaçırdı hatta gece yatağa bile kaçırdı ama olabilir bazen herkesin cisi kaçabilir dedim. Hiç kızmadan ustemelemeden gittim yani.

Bazıları bezi bir seferde kesin bırakın diyor ama ben hep kızımı dinledim ve sinyalleri izledim. O ne zaman neye hazır hissederse öyle Yaptım.

Kolaylıklar diliyorum.


ahsen99

Ben de 2 yaşındayken çevre baskısıyla başladım kizima, ama çok pişman oldum çünkü hiç hazır değildi çişini ya da kakasini söylemiyordu, üstelik bezine yapınca da rahatsızlık duymuyordu. O yüzden ben çok zorlandım , elimden geldiğince sabırlı olmaya çalıştım ,eğer annem ve kardeşim olmasaydı benim için imkânsız bi duruma dönüşürdü vazgecerdim. O yüzden tavsiyem hem siz hem çocuğunuz hazirsaniz başlayın derim. Klozet aparatları var onu kullanın, tuvalet için renkli ,sevdiği karakterlerin deseni olan terlikler var onları alın ki heveslenip gitsin. O zmn araştırdığımda tekrardan bez kesinlikle bağlamayın diyorlardi ama olmuyorsa zorlamanın bi anlamı da yok bence. Bizimki 5 günde cişini, 1 ayda kakasini halletti. Benim en çok zorlandigim konu tuver eğitimiydi.Allah yardımcınız olsun.curbuk

Ben karincalari sulayalim diye ogretmistim:)

Bir de kucuk suprizler vererek ogrenebilir diye dusunuyorum. Ancak 1 haftaya ogrenemesse bence israrci olmayin demekki hazir degil, yaza ogretirsiniz.


Sevgiler,

aycancan

Kızım 2 yaşında kreşe gidiyor. Ve geçen hafta altına kaçırdı. Tuvalet eğitiminin üzerinden 7 ay gibi bir süre geçtı. haliyle korktum. Geri mi tepti dedim. Pedagog ile görüştüm. Normal oyuna daldı, yeni ortam vs dedi. Bir de bana 5 yaş grubundan yeni başlayan bir çocuğun altına kaçırdığını söyledi. Çocuk tuvalet eğitimine zorlanmış ve uzun sürmüş. Üzerinden 3 sene geçtikten sonra geri tepmiş. Eğer siz de çocuk hazır değilken kendi isteğinizle başlattıysanız geri tepebilir ama şimdi değil bu 4 5 yaş civarını bulabilir dedi. Şükür ki ben zorlamadım. Ama yaşı küçük alıştığı için alt ıslatma problemi ile karşılaşabilmem de yüksek olasılık. Demem o ki çocuğunuza güvenin. O istediği zaman başlayın. Eğer bezlenmek istiyorsa bezleyin. Ne kendinizi yıpratın ne çocuğunuzu yıpratın.


Koalamoala

Kaçırmalar hep oluyor özellikle oyun sırasında .. Sık sık sorarak üç ay uğraştım,yeri geldi evden çıkmadım . Eğer lazimlik WC istemiyor ,hala bezini istiyorsa kendi haline bırakmak gerek.Yaz ayları sürekli olarak bezsiz dolaştirdim,her yere çiş yaptık,kaka da bezini istedi,hep ayakta gezerek yapmaya,alıştığı için.. Çiş i de pet şişeye yaptırarak aliştirdim.Erkek olunca daha pratik galiba,zamanla alıştı gitti.. Ayaklar üşümesin ,stresli bir gün yasamasin, oyuna dalmasin hal kaçıyor .. Misal bugün karnının üstünde zıplayarak kitap okuyordu ,bir anda saldı ikimizde çiş olduk 😂 Kazalara çalışacağız ..


Koalamoala

Kaçırmalar hep oluyor özellikle oyun sırasında .. Sık sık sorarak üç ay uğraştım,yeri geldi evden çıkmadım . Eğer lazimlik WC istemiyor ,hala bezini istiyorsa kendi haline bırakmak gerek.Yaz ayları sürekli olarak bezsiz dolaştirdim,her yere çiş yaptık,kaka da bezini istedi,hep ayakta gezerek yapmaya,alıştığı için.. Çiş i de pet şişeye yaptırarak aliştirdim.Erkek olunca daha pratik galiba,zamanla alıştı gitti.. Ayaklar üşümesin ,stresli bir gün yasamasin, oyuna dalmasin hal kaçıyor .. Misal bugün karnının üstünde zıplayarak kitap okuyordu ,bir anda saldı ikimizde çiş olduk 😂 Kazalara alışacağız ..


Koalamoala

Kaçırmalar hep oluyor özellikle oyun sırasında .. Sık sık sorarak üç ay uğraştım,yeri geldi evden çıkmadım . Eğer lazimlik WC istemiyor ,hala bezini istiyorsa kendi haline bırakmak gerek.Yaz ayları sürekli olarak bezsiz dolaştirdim,her yere çiş yaptık,kaka da bezini istedi,hep ayakta gezerek yapmaya,alıştığı için.. Çiş i de pet şişeye yaptırarak aliştirdim.Erkek olunca daha pratik galiba,zamanla alıştı gitti.. Ayaklar üşümesin ,stresli bir gün yasamasin, oyuna dalmasin hala kaçıyor .. Misal bugün karnımın üstünde zıplayarak kitap okuyordu ,bir anda saldı ikimizde çiş olduk 😂 Kazalara alışacağız ..


Cevaplamak için Üye ol