Uyku egitiminde gunduz uykusu

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Damla

Diğer konuları takip edemedim ama gündüz için tavsiyem alışması için uykuya dalmadan önce ilgilenebileceği bir şeyler bırakmanız. Duvara asılacak bakması için renkli resimler gibi, biz duvara renkli minik mandallardan asmıştık, dergilerden kesip resimler asıyor, bunları arada değiştiriyorduk, oğlum çok severdi onlara bakmayı. İlgisini çekecek güvenli bir oyuncak olabilir, kendi eliyle tutup açabiliyorsa bez kitaplar çok iyi olur, olmazsa çıngırak diş kaşıyıcı türü kaliteli oyuncaklar işe yarar. Seviyorsa orta dereceli bir müzik açılabilir. 


Gece çok farklı bir ritüelimiz vardı, tamamen karanlık, hiç uyarıcı olmayan bir ortam. Gündüzleri bir rutin takip etmek mümkün oluyorsa çok faydası olur, ek beslenmeye başladınız mı bilmiyorum, ek beslenme öncesinde rutin oluşturulamamışsa da sonrasında çok daha kolay oluyor, besin saatleri düzene koyuyor günü. Aralarda temiz hava almasını sağlamak çok faydalı olur. 

Bir de bebeğiniz hareketlendikçe gündüz uykusunu sevmese de daha kolay teslim olacak, uyku saatlerini daha rahat kabullenecektir. Eğer acele etmeniz için özel bir neden yoksa, gece düzenini oturturken gündüzü daha ağırdan alabilirsiniz.


ipekkgulnur

Bencede once geceleri duzene sokun. Bizde gece uykularini duzenlemek cok ise yaramisti. Gündüz uykularinda muzik kullanabilirsiniz. Uyanik kalacagi surelere dikkat edin fazla yorulmasin. Umarım kolaylıkla halledersiniz.


eseyna

Ben uyumasa da her gün aynı saatte yatağına koyuyordum. Bazen uyuyordu, bazen ağlıyordu (çok şiddetli ağlamıyorsa almadım), bazen de uyku arkadaşı olan bir battaniyesi var onunla oynuyordu.(Eğer uyumamışsa normal uyku süresi dolana kadar yatağında kaldı mesela 1 saat ) Ama bu durum 8. aydan sonra başladı. (ben uyku eğitimine 8. ayda başlamıştım) Sonra zaten o saate alıştı ve hala o şekilde devam ediyor. Rutinimiz oturdu. Saati geldiğinde gündüz ve gece 'uyku elbiselerimizi giyelim uyku saatimiz geldi' diyorum hiç itiraz etmeden giyinip yatağına gidiyor. Uyku öncesi mutlaka pijama yada sadece uyurken giyeceği bir kıyafeti olsun. (yani eğer yapmıyorsanız diye hatırlatmak istedim) Bunun çok önemli olduğunu farkettim ve paylaşmak istedim.Cevaplamak için Üye ol