Kadiköy civarinda balik pisiricisi bilen var mi?

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


yasemin_ekin

biz sahrayicedidte oturuyoruz. Yanimizda sahra balik diye bir yer var, evi gidince numarasini bulabilirim ancak izmirdeki uygulama onlarda var mi bilmiyorum. Biz baligi da onlardan aliyoruz, pisirme parasi (kilo basina 3 tl) Buyuk balik degil ama kizartmalari onlardan aliyoruz.

Yari- korsan post : Bu arada, Guzelbahce sanirim, orada yedigim kalamari unutamam. Biz alismisiz 10 halka kalamarlara. O civardaki bir lokantaya gittik, sectik kalamari, koca servis tabagi ile geldi. O gun kalamara doydugum gundur, tabakta 1-2 halka da kaldi galiba:))))


didemnurcan

selam, batı atasehirde balıkcınız eser eve pismis balık getiriyor bir de icerenkoy de yakamoz balık var C4'a yakın


kuzey_mania

 ben kozyatagında oturuyorum ,atatürk cd.de mc donaldsın sokağına girince hemen ışıklardan sağa dönünce 50 adım kadar sonra hem balık satıp hemde pişirine bir yer var ...


yasemin_ekin

mania, benim bahsettigim yer de tam orasi. sanirim komsuyuz:) Sahra Balik,  tel: 386 13 53yasemin_ekin

defneligunler, sahra balik sadece paket servis calisiyor. Orada yemek icin yerleri yok. Aklinizda bulunsun


yasemin_ekin

bir yer daha var yine bu civarda. ismini bilmiyorum, yerini tarif edeyim. SahrayiCedid mezarliginin oralarda (İmam Ramiz Sokak) Demirli Birlik Sitesi var. onun karsisinda BİM, ŞOK ve yanında yine aradiğiniz türden bir balıkçı daha. Oradaki balikciyi hic denemedim ama siparis veren arkadaslarim var, memnunlarmis.  Biz Sahra Baliktan cok memnunuz, umarim siz de memnun kalirsiniz.  (Söylemesi ayıp, bu mesaji bir yandan ihamsi yiyerek yazıyorum:)))) Baligin kilo fiyatı piyasanin biraz uzerinde oluyor ama evde ne kizartma kokusu, ne de balik ayıklama derdi oluyor. Biz genelde kizartmalari oradan siparis veriyoruz. Buyuk balik da siparis vermistik ve komur atesinde cok lezzetli pisirmislerdi. Buyuk balik siparis etmememin sebebi tamamen ekomonik. Firinda levrek veya cipra'nun bana pek zahmeti olmuyor, ev de kokmuyor. Bosu bosuna para vermeyeyim diyorum.

Kotu haber su: Her yil 31 Mayis gibi kapatiyorlar ve Eylul'e kadar da acmiyorlar. Is olmuyormus demisti isyeri sahibi. 


meycan

Yaseminin bahsettiğ yerden birkaç kere annemler de almıştı, memnun kalmışlardı:)


revve

@yasemin_ekin;2 yıl olmuş bu msjı yazalı ama benim çoook işime yaradı:)) Sahrayıceditte yeniyim ve 1 aydır Sahra balıktan sipariş veriyorum gerçekten çoook beğendik...Çok teşekkürler:)) 


revve

Gulmina; balığa dokunabilseydim ne çeşitlerini dener yapardım:)) ama malesef ben çiğ balığa asla dokunamıyorum kokusunada dayanamıyorum...Onun için bu tarz yerler hayat kurtarıcı oluyor..Sanırım bende ki elektirikli  ızgaradan bahsediyosun.. İçine su konulan gerçekten güzel bir alet ben ızgara et pişirmede kullanıyorum genelde..


Cevaplamak için Üye ol