prolaktin hormonum yüksek çıktı yardımm lütfen

melikeninannesi soruyor: 8

merhaba hanımlar benim 13 aylık kızım var ve sadece bir kez regl oldum korunmadığım halde 2. çocukta olmayınca şüphelendim dr.a gittim jinekolog tarlusal verdi kullandım ve regl oldum 3. günü hormon testi yaptırmamı söyledi ve yaptırdım herşeyim normal bi prolaktin 56.23 bu da maximum seviyenin 2 katı demek oluyo endokrinolojiye git dedi dr.um hap versin falan ama herkes emzirirken zaten bu hormon yüksek olur diyo işte çocuk olmasını ve regli olmayı önlüyo emzirme bitince geçer diyolar bütün sorunlar ama benim kafama takıldı dr.git dedi gitmeli miyim yoksa oluruna mı bırakmalıyım benimle aynı sorunu yaşamış bi anne var mı aranızda varsa ne yaptınız?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ayberke

Böyle bir sorunla karşılaşmadım ama ileridede çocuk düşünüyorsan bence dr git, ne yapman gerekeni onlar söyleyecektir.


gmzalp

süt verdiğiniz için yüksektir.benim çocuğum olmadan çok yüksekti bi ilaç veriyorlar kısa süre içince düşüyor.kullandım düştü ve hamile kaldım.sorun yaratacak bir rahatsızlık değil meraklanmayın .şimdi bebeğinizi emzirdiğiniz için ilaç almayın ama sütten kesince yeni bebek düşünmenize yakın gider normal seviyelere düşürürsünüz.


gulden_elifsu

gmzalpe katılıyorum,ben 17yaşımdan beri bu sorunu yaşıyorum,hap kullanıyordum düşüyordu,daha sonra tekrar yükseliyordu.ama birkaç sene sonra normal seviyelere döndü..hamile kalmadan önce de çok yüksekti,hap kullandıktan sonra düştü ve ancak öyle hamile kalabildim.hamile kalmayı engelliyor evet ama,prolaktin süt üreten hormon.emzirme döneminde zaten yüksek olması gerekiyor..içim rahat etsin dersen,güvenebileceğin bir dr.a daha gidebilirsin.ama o kadar büyük bir problem olacağını sanmıyorum..
düşün,ben ergenlik dönemlerimden beri bu sorunu yaşıyordum,ama 2 kutu hapla düzeldi..kafana takma bence..


melikeninannesi

çok teşekkürler güzel cevaplarınız için endokrinolojiden randevu aldım ben de emzirmeye bağlıyorum ama içim rahat etsin diye bi gideceğim inş:)gulden_elifsu

doktordan sonra sonucu yaz olurmu?


melikeninannesi

olur yazarım cnmmelikeninannesi

dr. a gittim dr. emzirmeden kaynaklı olduğunu söyledi emzirmeyi kesince bi baktırırsın dedi çocuk olmasını engellermiş ama genelde emzirenlerde gebelerde ve bazı ilaç kullananlarda olurmuş içim rahatladı çok şükürgulden_elifsu

sevindim bişey yokmuş bak :)


Cevaplamak için Üye ol