Ankara Çayyolu'nda bakıcı ücretleri

oyabes soruyor: 10

2 hafta sonra işe başlayacağım. çok yakın bir arkadaşım 2,5 yaşındaki oğlunu kreşe vermeye karar verince ben almaya karar verdim. arkadaşım 850TL verirken kadın benden 1000TL istedi. üniversite mezunları asgari ücrete çalışırken ilkokul mezunu bu kadının istediği çok fazla geldi.

Dün ilk denemeyi yaptık, kadın çok tecrübeli ve temiz, arkadaşımın bebeğine de çok iyi baktı ama yine de 1000TL beni zorlayacak. Siz ne kadar veriyorsunuz? Bunun raici nedir?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


nilaylilayla

2 aylık bebeği ilkokul mezunu bir kadına emanet etmek beni korkuttu...ama yinede siz bilirsiniz...


senayc

ankaralı anneler grubuna üye olarak,bu soruyu orada paylaşabilirsiniz. Bakıcı önerileri de denk gelir belki.


ilknur

Ankara icin bence fiyat yuksek. Bizim bakicimiz da 900 istemisti. Biraz pazarlik yaptik 800e anlastik. (Istanbuldayiz bu arada. )

Oglumun iyi bakimi fiyatla olculecek sey degil ama gelir duzeylerimiz de belli.  Etrafi biraz arastirip ornek verebilirsiniz. Eger aceleniz yoksa daha uyguna gelebilecek birilerini mutlaka bulursunuz.  Siz de konusabilirsiniz bence. Neden maddi olarak siz zorlanasiniz ki? 


malpozkan

çayyolu civarında bakıcı ücretleri 700den başlıyor 1100 bile duydum (ev işi yapmasına vs. göre değişiyor) bizim apartmanda (ümitköy) kendi evinde bakan bir hanım biliyorum benimki kadar bir kız çocuğuna 650 tlye bakıyordu kız şimdi kreşe başlamış yine apartmanın içine ilan asmış. Kendi evinde bakanlar biraz daha düşük ücret istiyor yol olmadığı için bu arada bir alternatifte bu çevrede çok güzel kreşler var 1 çocuğa 1 bakıcı düşüyor ayrı odaları var vs...


rabiayesim

O kadar okumuşuz yazmışız boşa... Varmış evde tüm gün dünya tatlısı bebeklere bakıp 1 milyarı cebe atmak. Mesai saatinde bikaç saat uyumak (bebekle birlikte). Akşama kadar dizi ve evlendirme programı izlemek (çocuk çok sıkılırsa arada çizgifilm).  Herkes artık kolay para kazanmak peşinde... Şimdi de yeni bir moda çıkarmışlar sigorta istiyorlar. Bakıcısına sigorta yapan varmı?yaseminun

ben bilkentteyim haftada 5 gün saat 8 den akşam 5:20 ye kadar geliyor 950 veriyorum,ev işi de yapıyor,oğlumuda iyi bakıyor(en azından benöyle zannediyorum).geçen bir arkadaşım için bakıcı araştırdık,inanırmısınız 850 civarı ücrete hiç biri geri dönüp aramadı.


oyabes

bence de bu fiyata kreş daha mantıklı. Çayyolunda Beyazgül Bebek evi hakkında bilgi sahibi olan var mı?


3E

bende ümitköydeyim ve son iki aydır  bi bakıcı teyzemiz var, bakıcımızı bi danısmanlık şirketi aracılıgıyla bulduk, şimdiye kadar hersey süper umarım hep böyle gider.. bizim bakıcımız sabah en gec 7,5ta geliyor aksamda 6-6,5 arası cıkıyor(bizim geliş saatimize göre) gün içinde hem bebeğimizin yemeklerini hemde evde neler varsa bize göre bişeyler pişiriyor, hepimizin ütüsünü yapıyor, temizliğe gelince 15 günde bir gelen bi temizlikçimiz oldugu için detaylı bi temizlik yapmasına gerek kalmıyor ama elektrik süpürgesiyle ortalıgı süpürüp viledayla siliyor, birde kendi cocuklarında alerjık astım oldugu için toza karsı cok hassas toz alıyor, aylıkta 850 tl alıyor.Ozlem_Can

Merhaba,

Bugün aynı soruyu sormak üzere girince yazışmalarınızı gördüm. Biz de 2 yıldır aynı bakıcı ile devam ediyoruz. Nazar değmesin :) çok düzgün ve iyi niyetli birisi ve oğluma da çok iyi bakıyor. Gelişimini destekliyor. Onun dışında yemeğimizi yapıyor. Can'ın ütülerini mutlaka yapıyor. Bu aralar biraz bizim de ütümüzü yapmaya başladı ve evi toparlıyor. Temizlik için haftada bir zaten yardımcımız var. Şu anda 900 veriyoruz ve yılbaşında 1000 yapacağımı söyledim bu sabah. O da herkesin artık 1000'in üzerine çıktığını ve 1.100 istediğini söyedi. Bir anda şok olmuşum. Açıkçası ben ortalamada olduğunu düşünüyordum. Yılbaşı ve bayramlarda da ayrıca para verdiğim için de madur etmiş olmadığım kanaatindeydim. Şimdi çok kararsızım. Şirketler % 3-5 enflasyon zammı yaparken ben her yıl % 23 zam yapmayı biraz abartılı buluyorum. Ama kaybetmek de istemiyorum. Artık kreşe gidebilir ama kışın ortasından böyle bir sebepten kreşe başlatmak da istemiyorum. AYda 100 TL bizi çok sarsmaz ama onu çok mutlu edecek. Ama bir yandan da ülkenin durumuna bakınca bunu prensipte doğru bulmuyorum. Yani kararsızım ve canım sıkkın... Bu arada biz de Yaşamkent'teyiz. AYnı sitede kardeşim 800 veriyor. Çankaya'da arkadaşım 800 veriyor. Ben de benzer örnekler var mı diye merak ediyorum.


sevfurkereym

ben ankarada oturmuyorum.ama bu ücrete çocuğunuzu kreşe verseniz daha iyi olur.benim oğlum sabah 8:30  akşam 17:30 kreşte aylık 400 tl ücret ödüyoruz serviste birlikte .m.e.b bağlı özel bi kreş.3 öğün yemeği eğitimi faliyeti tiyatrosu sineması gezisi v.s.bi arkadaşta yazmış evde bebek uyuyunca uyuyacak gelsin diziler gitsin evlilik proğramları.bence eve hapis etmektense ilkokul mezunu birine daha güvenilir eğitimli ve güvenli ellere teslim etmek daha iyi.tv gazetelerde bakıcılarla ilgili neler okuyoruz görüyoruz.hem çocuğunuz için iyi olur hem içiniz rahat eder.çocuğunuzu bilgisiz ellere emanet etmeyin.istediği ücrette çok fazla acaba hangi üniversiteden mezun olmuş.doktorasını yapmışta neyin teminatı gösterip bu parayı istiyo hayret yani:))Cevaplamak için Üye ol