Ankara Çayyolu'nda bakıcı ücretleri

oyabes soruyor: 6

2 hafta sonra işe başlayacağım. çok yakın bir arkadaşım 2,5 yaşındaki oğlunu kreşe vermeye karar verince ben almaya karar verdim. arkadaşım 850TL verirken kadın benden 1000TL istedi. üniversite mezunları asgari ücrete çalışırken ilkokul mezunu bu kadının istediği çok fazla geldi.

Dün ilk denemeyi yaptık, kadın çok tecrübeli ve temiz, arkadaşımın bebeğine de çok iyi baktı ama yine de 1000TL beni zorlayacak. Siz ne kadar veriyorsunuz? Bunun raici nedir?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


malpozkan

Ozlem_Can hanım sanırım bakıcınız sizin ona olan güveninizin farkında ve bunu suistimal ediyor bir çok forumda, grupta bu konular tartışılıyor kimi anneler ve kimi bakıcılar bu konunun fiyatla ölçülemediğini söylüyor buraya kadar doğru kimileri ise iyi bakıcıların fiyatlarının yüksek olacağını söylüyor buna katılmıyorum. Piyasalarda malum fiyatları arz-talep dengesi belirler bizim gibi mahrumiyet bölgelerinde (yanlışmı düşünüyorum semtimizde ulaşım başlı başına bir dert) fiyatlar bu nedenle yüksek. Talep çok eziyeti göze alıp gelen az. Bununla beraber yine semtimizde oldukça iyi olduğunu düşündüğüm pekçok kreş var (iyilik kriterlerim sıcak ortam, ilgili öğretmenler, yaşına uygun faaliyetler, temiz, düzenli ve yeterli yemek ve bakım). Bakıcılarımız çoğunu karşılıyor ama yaşına uygun zihinsel ve fiziksel gelişimlerine pek fazla katkıları olamıyor. Özetle çocuklarımızın özbakım gerektiren dönemleri biter bitmez kreşe gitmesi taraftarıyım. Kendi adıma 1100 tl+bayram seyran ekstraları+evde kullanılan elektrik/su/gıda vs. eklenince kreş daha mantıklı geliyor.


Ozlem_Can

Zor bir konu tabii. Bütçeniz el veriyorsa ve de memnunsanız fiyatla ölçülmez diye düşünmeye başlıyorsunuz.

Bir de Yaşamkent'e Sincan'dan servisle geliyorlar. Ona da bir ücret ödeniyor tabii ama kapının önünden alıyor. Otobüse göre çok konforlu ve sanırım biraz daha hesaplı. Mesai uzun tabii. 8'de gelip 18:30'da gidiyor ama en azından gidiş geliş sıkıntısı eziyeti yok. Şehir trafiğine girmiyor. Cts. gelmiyor. Pekçok bakıcı en azından ayda bir Cts.leri de geliyor. Bir kere bile akşam kalmasını istemedim ki seyahatler ve çalışma saatleri beni çok zorluyor.

Neyse düşünüp taşınıp bir karar vereceğiz artık. Yorumlarınız için teşekkürler :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben yatıp kalkıp şükrediyorum, Allah nazarlardan saklasın, dünya tatlısı bir yardımcım var, hem bakıcı, hem temizlik yapıyor, gönül rahatlığıyla iki meleğimi evde bırakıp işlerimi halletmek için dışarı çıkabiliyorum. Bana yakın oturuyor 5 dk minibüsle ya da otobüsle. Bir kere eşim gelene kadar gece 11'e kadar kalmıştı, eve ben arabayla bıraktım. Biz İstanbul'dayız. 500'e anlaştık başta sonra ben 50 lira yol parası ekledim. Arkadaş gibiyiz, çok seviyorum kendisini. Aman Allah bozmasın diyeyim, o olmasaydı asla tek başıma kuzularıma iyi bakamazdım. Karşıdakinin gözü tok olmalı, bu işi severek yapmalı. Benim yardımcım lise mezunu ve çok kültürlü, kitaplığımdan kitap alıp okuyor mesela. İnşallah siz de hem bütçenize uygun hem de güvenebileceğiniz birisini bulabilirsiniz.

Sabah 9'dan sonra geliyor, akşam 6'da çıkıyor.


sumeyrademir

Bende çayyolundayım.

6 gün bakabilecek , haftanın belirli günlerinde yatılı durabilecek birini arıyorum.

Para kısmı görüşülür, telefon numarası filan var mıdır?


oyabes

Ben de bakıcı arıyorum, referans olabileceginiz birisi varsa 533 2970725 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz. Tesekkurler,

Oya


toskan

Merhaba

Ankara bahcelievlerde oturuyorum. İlkokul1 ve 3 e giden cocuklarla

İlgilenecek yemek ve temizlik isleriyle ugrasacak yardimci ariyorum. Numaram

0535 2179299. Cevrenizde ilgilenen olursa numarami verirseniz sevinirim
Cevaplamak için Üye ol