gece uykusu

burcuveduru soruyor: 3

merhaba,


1 aylık kızımın gece uykusu düzeni hakkında bir soru sormak istiyorum.

babamız akşam 6/6:15 gibi eve geliyor. o vakitte kızım uyanık oluyor. en fazla yarım saat içinde yemeğimizi yedikten sonra emzirme faslına geçiyoruz. ve 7:30/8 gibi uyuyor kızım. ilk uyanma 5/5,5 saat sonra gece 1'de oluyor. emip tekrar uyuyor 4:30'a kadar. fakat sonrasında tam olarak uyuyamıyor. hep kesik kesik, mızmızlanarak sabah 6:30'u zor ediyoruz. 

aslında uyku süresinden çok da şikayetçi değiliz. sanırım daha kötülerini de duyduğumdan buna şükrediyorum :) fakat sorunumuz şu: sanırım biz de uykuya biraz düşkünüz ya da gün içinde çok yorulduğumuzdan kızımızla birlikte eşim ve ben de erkenden uyuyoruz. bu durumda herhangi bir sosyalleşme/eşimle iki çift laflama imkanı bulamıyoruz. hatta bebeği görmek için misafir geldiğinde 10'a kadar otursa bile perişan oluyoruz. ne zamana kadar böyle erkenden uyuyacağız? bebeğimin uyku saatlerini biraz kaydırmam (örneğin 9:30/10 gibi) mümkün mü ya da doğru mu? yoksa biz (yani eşim ve ben) zamanla daha az uyumaya mı alışacağız?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


yie

4 haftalık bebek için süper bir uyku düzeni..bence bebeğinizin düzeniyle oynamaya kalkışıp sonra pişman olmayın :)) onun yerine bence siz biraz daha geç uyumaya alıştırın kendinizi :))


yie

ha, bu arada bebeğinizin düzeni de yavaş yavaş değişecektir zaten..


dennis

bence de bebeğin düzeni ile oynamayın. bir süre sonra sabahları daha geç kalkmaya başlar büyük ihtimalle. hatta 4.30da o uyanmadan (mesela saat 04.00 civarı) uykusunda besleyebilirseniz sabah daha geç uyanma ihtimalini arttırırsınız gibi geliyor bana.
sağlıklı günler dileğiyle...Cevaplamak için Üye ol