Atipik otizm

denizkiz soruyor: 8

göz teması azlığı seslendiğinde bakmama iletişim bozukluğu konuşamama. atipik otizm teşhisi kondu bize ve doktor arayışı içindeyiz. Barış Korkmaz ve Nahit Matovalli Mukaddes isimlerine ulaştım internetten. bilgisi olan varmı arkadaşlar. yada bana önerebileceğiniz bir doktor?. 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


mrslikbr

Prof dr ozgur oner var canim bende netten biliyorum ama kac yasinda cocugunuz 


denizkiz

3 yasında canım özel eğitime başlattık ama doktor arayışındayız zaman kaybetmek istemiyoruz


mrslikbr

Atlatirsiniz insallah en kisa zamanda belki de uyaran eksikligidir.


demayk

Denizkiz i teshis konduysa dr dan ziyade ozel egitim merkezlerini araştirin bence vakit kaybetmeden. Ne zaman farkettiniz? Bende 5.5 aylik bebegim icin cok yogun endiseler yasiyorum.Allah hepimizin evlatlarina saglik ve guzel bir gelecek nasip etsin insallahdenizkiz

2 yasinda farkettik bir bucukta suphelenmeye badlamistik. goz temasi az iletisim yok konusma yok ogrenileni unutuodu tekrar yoktu taklit yoktu ama motor beceriler iyiydi arada kaldik bazen iyi bazen kotu oluyofu daliodu kendi kendine takiliodu. bir bucuk yasina kadar cok aktif bi bebekti goz temasi adina bakma sosyal gulucuk hersey vardi birden geriledi.


mrslikbr

Tesekkur ederim cevabin icin.belki tv izlemistir o yuzden gerilemistir egitimle atlatirsiniz insallah.


gnldefne

Biz  Nahit Matovalli Mukaddes  e 15 ocak a anca randevu alabildik.900tl ye :( 


gnldefne

@denizkiz bizm de seyrimz aynı.3 yaşında kızm.atipik otizm teşhisi kondu.motor becerileri çok iyi hatta çok iyi kalem tutıyor resime ilgi becerisi var.hatta takıntı deniliyor artık bu ilgiyedw.şaştım bende.çok g0zel balık ve insan yapabiliyor.özel eğitime başladık yenice.ama bu tarz zorlamalar onu şimdilk kötü yapıyor.inşallah düzelir.hem bi yamdan düşünüyorum rahatszluğı olmayan bi çocuk da o zor değişen koşula girse tepki gösterir.inşallah düzelir geçip gider tek duam bu.resmen bittim.


Cevaplamak için Üye ol