4 aylık kızım gece gündüz uykuya direnmeye başladı. Yardım ediiin

elvinasli soruyor: 4

Merhabalar anneler 4 aylık kızım var. Doğduktan sonra sallayarak uyutuyodum. Daha sonra şşş pat pata geçtim en son 1 aydır pat pati birakmıştik emzikle şşş dedimmi uyuyordu. 1 haftadır hiç bir şeyi kabul etmiyor kundak müzik odaya girmemizle başlıyor ağlamaları şiddetle. Emerek uyumak istiyor. Birde bu ay kilo problemimiz oldu 300 gram almış sadece. Doktorumuz mama takviye etmemi söyledi. Aç mı acaba diye mama veriyorum yinede emmek istiyor. Korkuyorum eskiye donemicez diye 4. Ay uyku gerilemesi sonrasında. Doktorda kilo problemimizin olduğunu ögrendigin günden beri uykuda çok huysuz ve sürekli meme istiyor mama versem bile?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ayazlali

Uyku için uyku eğitimi verebilirsiniz, ama önce beslenme probleminizi çözmelisiniz. Bebek ne kadar çok emerse memeler o kadar çok süt üretir, bebeğiniz meme istediği zaman emzirin, mama vermek yerine memeye koyun mama almıyorsa. Süt uretiminiz bebek emdikce artacak. Bazı bebekler zor biberon alır, kaşık veya küçük bardakla vermeyi deneyebilirsiniz mamayı. 


elvinasli

Mama içiyor kaşıkla yada biberonla verdim ama öyle hep dışarıya atıyor mamayı. 1 haftadır istedikçe veriyorum ama deişiklik olmadı malesef. Her istedikçe verdiğim için uyuma şekli de değişti. Uyanık kalma süresinde hiç verimli zaman geçiremiyoruz bu yüzden 


Meleksimaenes

Benim de oglun 4 aylık oldu aynı problem dende de var geceleri özellikle benim kokumu istiyor benxice acımıyor benim kilosu iyi ama uykusunu boluyor ve nedense yanımda uyumak istiyor alıyorum yanımda emmeden uyuyor. Sorun olmaz bence bir sureç cocuk her ay aynı setleri beklemek mumkun degil giderek daha cok senı tanıyor ve baglanıuor bence bundandır😘 takma o kadar bence 


durudan

emzik tokluk hissi yaratıyor ve bu yüzden emmek istemiyor olabilir,siz bol bol emzirin ve emziği aradan çıkartmanızı öneririm,izmir emzirme danışmanı ya da emzirme danışmanı pınar hesaplarını takip edebilirsiniz.Bu konuda birçok bilgilendirmeleri mevcut.

SevgilerCevaplamak için Üye ol