Mental aritmetik

calimera soruyor: 3

mental aritmetik hakkında bilgisi olanlar paylaşabilir mi acaba

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


busraa

5-14 grubu çocuklar için uygulanabilen beyin geliştirme programı.  Özel parmak hareketleriyle yine özel bir abaküs kullanarak 4 işlem yapmayı öğrenen çocuklar daha sonra abaküsü kullanmadan, abaküsü gözlerinde canlandırarak sadece parmak hareketleriyle ve daha sonra da parmak hareketlerini de bırakarak direkt akıldan hesaplamayı öğreniyorlar.


Japonya menşeili bu eğitim program tr de,  özel kurumlarca yapılıyor. Ticarete dökülmüş vaziyette. Ancak bildiğim bir devlet üniversitesinde gayri resmi olarak öğretmen adaylarına mental eğitimi ile ilgili dersler veriliyor, ilerde devlet okullarında uygulanması en büyük temennim. 


calimera

Teşekkürler busraa , oğlum 5 yaşını henüz bitirdi ve bu yöntem ilgimi çektiği için bugün bu eğitimi veren bir kuruma gittik arkadaşımla , bir deneme dersi yapıldı ve çocukların henüz hazır olmadığı söylendi .parmakla gösterildiğinde rakamları bilmeleri gerekiyormuş.Birkaç ay sonra tekrar görüşelim dediler .Bende bunu deneyimlemis arkadaşlar varsa bilgi edinmek istedim


ankarali34

Yazılar yazılalı uzun yıllar olmuş, çocuklarına bu eğitimi aldıranların şu anki fikrini öğrenmek istiyorum. Hangi kuruma gönderdiniz? İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir yer var mı?

Faydası var mı, zamanla unutuluyor deniliyor ne kadar devam ettirdiniz, unutuluyor mu?Cevaplamak için Üye ol