40 aylık oğlumun kolesterolü çok yüksek

sld soruyor: 2

Merhaba

40 aylık oğlumun kolesterolü rutin kan kontrolünde çok yüksek çıktı. Üst sınır 130 olan Ldl 306 çıktı. Oğlum iştahsız ve zayıf olmasına rağmen, bu kadar aşırı çıkması sebebiyle metebolizma hastalıklarına yönlendirildik. Genetik olabilir denildi . Şimdi metebolizma hastalıklarında sebebi araştırılacak. Bu durum bizi çok korkuttu.

İçinizde aynı sorunu yaşayan var mı . 3 - 4 yıl önce benzer sorular sorulmuş ancak soruyu soranlar sonucun ne olduğunu çocuklarının şimdi ne durumda olduğunu belirtmemişler. Benzer durumda olanlar nasıl bir yol izledikleri konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


dilrubaa

Sorunuza yardimci olamayacagim ama kendi adima sormak istedim. Herhangi bir hastalik sirasinda mi bakildi kolestrolune, rutin kan kontrolu dediginiz seyde nelere bakiliyor? Su ana kadar hic bakilmadi kizimda, doktorunuz bir belirti gorup mu bakti diye merak ettim, yoksa hicbir sey yokken de belli araliklarla bakilmasi mi gerekiyor?


sld

3 yaşında çocuklara rutin kan testi yapılıyor. Nelere bakıldığını bilmiyorum. Yalnız biz herseyine bakalım kapsamlı bir test olsun dedik. Normalde 6 yaşından önce bakılmazmış. Cevaplamak için Üye ol