tatil

nanna soruyor: 8

3 aylık oğlumla uçakla İstanbul_Bodrum seferi yapıcaz.çok kısa bir yolculuk.yolculuğun rahat geçmesi için önerilerinizi var mı? bu bizim bebekle ilk yolculuğumuz.ve bebeğin anakucağını alır mı uçak.onsuz durmuyor oğlumbebek arabasını önceden yolladık.kulakları çok rahatsız olur mu acaba basınçtan.bir sürü sorular var kafamda.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


AOA

Merhabalar.. ana kucağını uçağın koltuk kısmına alamazsınız, sadece size verilecek bebek emniyet kemerlerini kullanabilirsiniz. Uçak inerken ya da çıkarken bebeğinizi emzirmeniz ya da emzik vermeniz iyi olur. İyi yolculuklar...


nanna

peki anakucağını bagaj kısmına verebilir miyiz katlanır pozisyonda.elimizde onca eşyayla çok zor olucak yada en kötü ihtimal kargoya veririz onu.AOA teşekkür ederim cevabınız için.


AOA

evet bagaja verebilirsin uçağın bagaj kısmına. Güzelce paketleyip, sarın ama. yoksa çok fena kirlenir.


Defnemveannesi

puseti tam uçağa binerken alıp inerken de veriyorlar belki anakucağında da bu uygulama olabilir. benim bebeğim kalkarken pek sorun yaşamıyor ama inerken huzursuzlanıyor pek mama biberon da içmek istemiyor yine de aşırı bir huysuzluğu olmuyor doğru düzgün ağlamıyor bile inmiş oluyoruz. her bebeğe göre değişiyor durum sanırım ama çok korkmaya gerek yok yine de.ediluj

Yolculuk esnasında hostesten yastık isteyebilirsin,acil gerekebilecek şeyler içinde yanına alabileceğin küçük bir çanta yapabilirsin(maması,peçetesi,ıslak mendili gibi)birde bebek battaniyesi bulunsun,hava nekadar sıcak olsada uçağın içi klimadan dolayı serin olabilir..kullanabileceğin bebek eşyası olan el bagajlarını ön koltuğun altına koymana izin veriyorlar yukarıya yerleştirmen lazım olduğunda ulaşman açısından sıkıntı yaratabilir..kalkış ve inişlerden en az etkilenmesi için o an emzirmen,beslemen rahatlatır,emzik kullanıyorsanız tüm yolculukta kullanabilirsin..yanında birisiyle yolculuk yapacaksan  yanına alacağın eşyaları yerleştirirkengösterirsen lazım olduğunda gerekli eşyayı kolaylıkla çıkartıp verebilir..
iyi tatiller şimdiden:))


nanna

teşekkür ederim.umarım sıkıntısız keyifli bir yolculuk olur.uyku saatine gelsin diye gece 23:55 e aldık bileti.umarım yine uyuya uyuya bitirir yolculuğu ağzında memesiyle.


Bona

uçak kalkarken ve inerken mutlaka emzirin , yada biberonla süt,meyve suyu vb. içirin

Basınç çocukların kulaklarını oldukça rahatsız ediyor , emme refleksiyle bu rahatsızlık en aza indiriliyor..

iyi tatiller


nanna

Teşekkürler anneler.daha çok minik olduğu için ve ilk tatilimiz olduğu için panik oldum biraz.inşallah kolayca atlatırız .


Cevaplamak için Üye ol