mama konusunda acil yardım !!

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


mayaberry

memeyi çekmesi zorda ondan. çok fazle efor sarf etmeli.. ama biberon öyle değil cok cok istediği gibi azına geliyor.. 200 cc muhteşem bişey bence kuzeynil. emzirmeye devam.. emzirdikçe artıcak..


papatya_su

kuzeynil sıkma canını benim de ilk başlarda süütm az gelmişti. yemeklerine dikkat et bol moral bol dinlenme tamamdır..


zehra

Bence sutun cok iyi. Sagarak o kadar cikiyorsa bebek emince cok daha fazlasini aliyordur. Memeden cekince aglamasinin nedeni senin kokunu istemesidir. Henuz cok kucuk cunku.


kuzeyveannesi

sutunu saginca her zaman goguste oldugundan daha az cikar bebisin emerken emin ol ki daha fazla sut aliyor pompa kullanimi zamanla sut uretimini azaltiyor diye biliyorum mecbur kalmadikca kullanmamiya calis.oglun emdikce sutun daha da articak :)


jildando

biz preaptamili 2 aylık olana kadar kullanıp, sonra aptamil 1 e gecmistik, sonra da malum 2-3 , şimdi de 1 yas ustu olarak devam. ben herhangi bir zarar gormedim, kilosu cok normal cocuklarımın, oldukca esnek hareketli cocuklar, hantal degiller yani. Ama isterseniz preaptamile devam edip 4 aylık gibi aptamil 2 ye gecebilirsiniz.


Elvira

Merhaba Kuzeynil,

Bence de sütünüz gayet iyi, öncelikle sütünüzün miktarını izleme olayına sakın takılmayın, daha da artacak emin olun. Şu anda öyle bir aşamadasınız ki; mama mı vermeliyim , sütüm ne kadar çıktı, yine ağladı falan durumlarına takılıp giderseniz, hep mamaya doğru yaklaşırsınız. Bu aylarda sütle mi, mamayla mı besleyeceğinizi sizin kararınız ve duygu durumunuz belirleyecek inanın buna.

 Eğer tüm verilere bakıldığında olağanüstü bir durum sinyali yoksa ( kilo da çok iyi gidiyor) ağlamasına falan takılmayın, onlar doysa da memede kalmak için ağlarlar sık sık...

Emer gaz oluşur; ağlar, ağlıyor diye yine emzirirsiniz, kısır döngü... siz başka şeylere bağlarsınız oysa çok basit olabilir nedeni. Eşim bana "yine mi emziriyorsun yahu falan derdi, niye ağlıyor? şimdi emdi " falan...kızım her zaman ortalamanın üstünde bir kiloda seyretti, hiç mama takviyesiz, biberonun ne olduğunu bilmez.
Siz şimdi bebeğinize odaklanın, sakin zamanlar yaratmaya çalışın. İyi beslenip, mümkün olduğu kadar iyi uyuyup  bebeği memede tutarsanız sadece süte dönebilirsiniz.

O kadar çok aynı yorumları duyuyorum ki, özellikle çevre, çok konuşan büyükler yeni anneleri  kötü etkiliyor. Zaten kafası karışık, duyguları darmaduman olmuş, yıpranmış anneye süt konusunda destek verilmeli. Onu uyutmak, iyi beslemek, bebeği ile uzun zaman geçirmesini sağlamak ve emzirmeye teşvik etmek çok önemli. Ben de bu koşulları hiç bulamadım.

Bir de sütüm baştan gelmedi demişsiniz. Bunu nasıl anladınız?merak ettim...bu da mümkün tabi ama ,yine düşülen bir yanlış ; süt bebek doğduğunda şakır şakır akmaz zaten, bu sütünüz yok demek değildir. Çok hassas konular bunlar.

Bol sütler dilerim, hiç takılmayın iyi olacak her şey...Cevaplamak için Üye ol