Gece uykusu sorunu

betvl soruyor: 6

Merhaba ay sonu 1 yasına gırecek oğlum fakat gece uykusuna yatıyor yarım saat sonra uyanıyo ya tekrar kucagımda sallamam gerekıyo ya yanına yatıp pışpışlamam gerekıyo ıyıce dalana kadar ıkı üç kez tekrarlıyo bunu git gel yapmaktan bıktım.tamm iş yapacam uyanıyo bı kere daha sormuştum bu soruyu ama uzun zaman dır bu alışkanlık haline geldı heralde düzelmedi ne yapayım?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


jelly_fish

Benim oğlum da 1 yaşına kadar aynı sizin anlattığınız gibi yarım saatte bir uyanırdı, 11-12 de ancak gece uykusuna geçerdi. Sonra yavaş yavaş düzeldi, kesintisiz uyumaya başladı.


betvl

Yani endişelenmemelimiyim? güven duygusu oluşmamıştır falan dediler beni sürekli yanında istemesi bundanmiş gib i bişeler söylediler ilerde sorun olabilirmiş ondan korkuyorum daha çok; (


kucukadam

Güven duygusuyla iliskilendirmeyin.. alışkanlık haline gelmiş uyku döngüsü bozulmuş. . Hep aynı süre sonra mı uyanıyor? Mesela uyuyor 1 saat sonra gibi.


kucukadam

Güven duygusuyla iliskilendirmeyin.. alışkanlık haline gelmiş uyku döngüsü bozulmuş. . Hep aynı süre sonra mı uyanıyor? Mesela uyuyor 1 saat sonra gibi.


ilknurbade

Ben de benzer sorun yaşıyorum. Nedeni cocugun diş cikarmasiymis anladim. Gecici bir donem kolay gelsin


ayazlali

Uyku egitimi verebilirsiniz. Biz 6 aylikken verdik, cok memnunuz. Arada bir tekrar ogretmek gerekiyor ama ilk egitim kadar zor olmuyor. Kararli olmak lazim ve iyi bir kaynaktan guzelce okuyup arastirdiktan sonra ailenize uygun bir stratejiyle baslamak lazim. Google'da arattirirsaniz uyku egitimi diye, bebek bakim onarim diye bir site var, orada baya guzel kaynaklar var. 1 yasindaki bir cocuk aliskanliktan dolayi uyaniyordur, gece yemeye icmeye ihtiyaci yok, basit davranissal yontemlerle cozulebilen bir mesele. Size kolay gelsin! Cocuk yattiktan sonra islere ya da kendine vakit ayirmak cok guzel birsey ve bence bir ihtiyactir.Cevaplamak için Üye ol