bebeklerinizi şu anda nasıl giydiriyorsunuz ?

Tibetinannesi soruyor: 5

Oglum 6 haftalık ve şu anda gece yatarken kolsuz body , çorap ve  ayaklı tulum giydiriyorum üzerinede penye ortu ortuyorum ama sanki havalar ısındı ve fazla geliyor artık, oda sıcaklıgı neredeyse 26 dereceydi bugun. sizler nasıl giydiriyorsunuz yada giydiriyordunuz bu haftalarda ozellikle yatarken?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


adonisas

Ve son bir şey daha. Anneler bu şekilde davranarak bebeklerinin gelişimine engel oluyorlar. Hem sosyalleşmesi geç oluyor hem de bedensel gelişimi..


egis

Benim bebeğim 10 günlük daha, kısa kollu body, çorap, üzerine tulum giydiriyordum.  Dün eve hastaneden hemşire geldi, gündüz sadece body ve çorapla dursun, gece de ince bir alt giydirin dedi. Dün gece öyle yatırdık üzerine de çok ince bir penye battaniye örttük, onu da yarım. İstanbul'da yaşıyoruz, evimiz sıcak oluyor. Yattığı oda 26 dereceydi dün.


river

benim de bebeğim 2 aylık içine askılı badi ve üzerine uzun kollu gydiriyodum.altına da patikli alt.dün doktora gttik artık kısa kollulara geçebilirsiniz dedi sadce gece yatarken uzun ince bişey giydirin dedi. ben de öyle yapıyorum.bizim ev de çok sıcak oluyo.gece yatarken de ince bi pike örtüyorum o kadar..


ntonga

Merhaba,
Benim oğlum erken doğduğu için kış boyu çok dikkat ettik. Özellikle annemin evhamı nedeniyle kat kat giydirdik evi çok sıcak tuttuk. Fakat sonraları çocukcağız uyurken acayip terlemeye başladı. Biz hiç üstümüze alınmadan "ay dedesine çekmiş o da çok terler" diyorduk. Hatta boynunda isilik oluyordu.
Geçen ay bakıcımız işe başladı. Kendisi çok deneyimli, önerilerine de güveniyorum. "Çok giydiriyorsunuz bu çocuğu" dedi. Gerçekten de şimdi kısa kollu kısa paçalı tek kat giydiriyorum yatırırken. ayrıca çorapsız. terlemeleri ve isiliği geçti. Kendimi düşünerek giydirmeye başladım. Çorapla uyumak benim için zulümdür mesela.
üstelik artık hava çok sıcak. Gece soğuk gibi gelirse bir kat daha battaniye örtüyorum üstüne o kadar.
Tabi 1 yaşına kadar falan bu şekilde giydirilen bir çocuk artık buna alışmış olabilir.


tunayd

Kısa kollu body altına şortla yatırıyorum,çorapsız tabi , üstünü örtmüyorum,zaten örtsem de atıyor.Tabi İzmir geceleri artık sıcak,biz askılılarla yatıyoruz üstümüzü örtmüyoruZ.Bu haliyle çok rahat yatıyor,uzun kollu tulum giydirdiğimde bu kadar rahat yatmıyor üstünü çekiştiriyor
Cevaplamak için Üye ol