aptamil devam sütü

bilmiyorm38 soruyor: 4

merhaba arkadaşlar benim 1 yaşında bebeğim var.biraz rahatsız olduğum için ilaç kullanmak zorundaym.dün ilaca başladım fakat kızımı emzirdiğim için bugün alerji yaptığını gördüm.doktor bişey olmaz demişti.bende 1 hafta boyunca bebeğime aptamilin 1 yaş sonrası sütündenvermeyi düşünüyorm. ama rengi gri ydi sizce normalmi.bide 1 hafta kızım sütten kesilirmi.2 yaşına kadar emzirmek istiyorm.deneyimli anneler yardım edin.ne yapmalıym.çok kararsızım.ilaçları kullanmak zorundaym.midemde mikrop varmış.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


fistikcik

Bir hafta boyunca emzirmez ve sütünüzü de sağmazsanız süt göğüslerinizde birikir, sizi rahatsız eder (kanallar tıkanabilir). Sonrasında da sütünüz kesilebilir. Bir haftalığına bir sağma makinesi kiralayın (şu adresten bulabilirsiniz http://www.annesutupompasi.com/Product.aspx ), sağdıklarınızı da bebeğinize verirsiniz.


bilmiyorm38

doktora bende söyledim bebeim var emziriyorm diye bişey olmaz dedi.biri zaten rovamycine diye bi antibiyotik,diğeri ise axid diye bi mide ilacı.bide sütünüzü ilaç aldıktan nekadar zaman sonra sağıyorsunuz

 


fistikcik

"Sağdıklarınızı bebeğe verebilirsiniz" yazarken durumun ilaçtan kaynaklandığını unutuvermişim, kusura bakmayın. Sizin durumunuzda sağma göğüslerinizi rahatlatmak ve sütün kesilmesini engellemek için olacak tabii ki. Ancak ilaçların vücuttan atılma süresinden sonra belki sütü sağdınızda bebeğe vermek mümkün olabilir, bunu doktorunuza danışın.

Bu arada Rovamycine'i internette araştırdığımız zaman süte geçer ancak bebeklere bir zararı kanıtlanmamıştır yazıyor. Ancak Axid için aynı şey söz konusu değil, emzirme döneminde önerilmiyor. İsterseniz başka bir doktora daha danışın.


bilmiyorm38

teşekkürler arkadaşlar.umarım bu 1 hafta çabuk geçerCevaplamak için Üye ol