Yemek miktarı 11aylik bebekte?

beatrix soruyor: 8

Bebeğinizin yediği miktarı siz mı belirliyorsunuz yoksa kendisi mı? Ben genelde benim istediğim kadar ve istediğim saatlerde yiyeceksin diye direden bir anmeyin çok karsı çıkmıyor kızım ama bazen öğle çorbasından 5 kasık içip kalanını icmiyor asla.. O gün sabirliysam yarım saat bekleyip yeniden kâseyi bitirmeye zorluyorum bazen de istemiyor o zaman yemesin diyorum.. Siz nasıl ayarlıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CiciAnne

Bebeğiniz kendisi seçsin bence!

Nette de araştırırsanız bu konuda çok fazla kaynak bulacaksınız ki; doyduğu halde zorla yedirilen bebeklerin doyma duyguları zamanla köreldiğinden obezite tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar!


esila

28 kaşık derken...maşallah


Fundaaa

MAŞALLAH KUZUYA,  BENCEDE ZORLAMAYIN 28 KAŞIKTAN SONRASINI,İRANON SAKIN YANLIŞ ANLAMA 28 KAŞIK OLAYI ÇOK HOŞUMA GİTTİĞİ İÇİN YAZDIM :) :)


beatrix

Bazen çok az yiyor bildigin iki kasık lafın gelişi değil yani.. Bazen kızıp ısrar ediyorum bazen kendi bilir diyorum.. Bazen doymak bilmiyor koca biberon dolusu çorbayı iciveriyor.. Gelişimi iyi oldugundan bunu inatlaşmaya laf gecirme gösterisine dondurmeyeye çalışıyorum.. 28 kasık çok iyiymis maasallahdid

sevgili beatrix bence çok zorlama öyle böyle yiyormuş yine de benim kızım 2 gün sonra 10 aylık olacak ve artık çıldırmak üzereyim sürekli yemek yapıyorum ama beğenmiyor yemiyor son 3,4 gündür diliyle geri atıyor veya parmağıyla çıkartıyor.sulu olunca kafayı o yandan bu yana çevirip duruyor daha olmadı basıyor yaygarayı bu ay sadece 150 gr almış ama çok hızla diş çıkartıyor 4 diş 15 gün içinde çıktı ve alt yanlar geliyormuş doktorumuz yememesinin olağan olduğunu söyledi :( ama anne vicdanı el vermiyor sürekli elimde tabakla dolaşıyorum ki saat ve kurallar konusunda katı olmama rağmen mecburen onun dediklerine uyuyorum.veriyorum yemiyormu 15,20 dak sonra tekrar deniyorum(tabi çıldırmamak elde değil ama sabır bu günlerde geçecek)benim kızım 8,5 ay sadece emerek beslendi 1,5 aydır yemek yiyor derken iştah tekrardan gitti bakalım nereye kadar elbet birgün iştahla yemek yiyecek(inşallah)bu arada bazen koca biberon dolusu çorba içiyor diyorsun ne güzel benim kızım 10 kaşık içtiği zaman sevinçten ölüyorum ve bu kaşık çay kaşığı oluyor malesef bak kötünün kötüsü var haline şükret.ben bugün halime çok şükrettim çünkü ilk defa yoğurt yedi :)) yarım çerez kasesi hemde deymeyin keyfime modundayım.


esila

yanlış anlamayında 28 kaşık yiyen bebek daha  ne yesin bizimki 3 kaşık yese dua ediyorum etrafınızdaki herkese demeyin nazar değer:)


nurcanafis

kızım 11 aylık inanın iki ay olmak üzre hiç bişey yemiyo herşeyi denedim...bir kaşık falan ağzını zorla kendi elimle açarak yediriyorum oda basıyor yaygarayı...ağzını sımsıkı kapatıp başını sağa sola sallıyo bende hakkaten kafayı yemek üzreyim ya nasıl olur diyorsun 11 aylık çocuk sadece anne sütüyle nasıl durur? ama elimden bişey gelmiyo zorlada olmuyo :((


esila

olsun ona da şükür


Cevaplamak için Üye ol