maclaren techno XLR Travel sistem bebek arabası'nın ana kucağı??

mayaberry soruyor: 9maclaren techno XLR travel sistem bebek arabası aldığımda, ana kucağını arabaya ne şekilde sbtleyebilirim. Kullanan var mı bu şekilde. emniyet kemeri ile mi? yoksa bir aparat ayrıca satılıyor mu?. ne almam gerektiğine bir türlü karar veremedim ..kesinlikle arabayı maclaren almak istiyorum. Bir de ayrıca ana kucağı almak gerekicek. Bu şekilde birbiri içine geçen sistem kulanmak çok mantıklı, ancak ana kucağının arabaya sbtlenme şekli hakında bir fikir yürütemedim. internetten araştırdığıma göre maclarenin ana kucakları ayrı satılmıyor diğer markalar gibi?. ısofix limidir bu ana kucağı? Fikri olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim. teşekürler. maya

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


esraozlem

Biz yukarıdaki modelin aynısını kullanmıştık, emniyet kemeri ile bağlamıştık ana kucağını. Isofix'li değil.


mayaberry

teşekürler esraozlem.. peki sizin için bu şekilde kulanmak kolaylıkmıydı. yoksa sadece arabasını maclaren alıp, ana kucağını maxi cosi gibi bişeymi almalıyım?  sonuçta apartlı olan bi anakucağı ile arabada taşımak dahamı güvenlidir.. maliyet-fayda- kullanım kolaylığı analizi yapmak için soruyorum? böyle bir analiz çeşidi yok tabi ama :))) kafamın bu konuda ne kadar karışık olduğu ard arda sorduğum sorulardan da beli sanıyorum :) nasıl ana kucağı ve araba? esas soru budur aslında...araba kesinlikle maclaren o belirli ama ya ana kucağı?


ezgik

isofixli olmayan ana kucaklarının kullanımı çok zor, ilk oğlumdan kalan malesef kemerle bağlanıyor ve her bir kullanış eziyet oluyor bize- arkada 2 çocukla sıkışan bir anneye daha büyük eziyet- ana kucağını iyi araşırın bence...


alpine

mayaberry,
aynı bebek arabasını şu anda kullanıyoruz. anakucağı emniyet kemeriyle arabaya bağlanıyor ama hiç pratik değil. biz çok zorlanıyoruz. arabaya kemerle bağlamak zaten bir dert. bir de bebek arabada uyrsa, indirirken araba koltuğunu çözmeye çalışıyoruz ki; şu ana kadar bu işlemi yaparken uyanmadığı zamana pek rastlamadık.
maclaren ana kucakları recaro marka. maclaren recaro'ya yaptırıyor yani anakucaklarını. recaro marka araba koltukları için ayrıca isofix bazalar var ama bu da ek maliyet getiriyor.
üstelik bebekler çok kısa zaman sonra ana kucağı dar olduğundan uzun zaman rahat edemiyorlar. alp şu anda 4 aylık ve bebek arabasını tek başına kullanmaya başladık sayılır. ana kucağı monteli şekilde zaptedemiyoruz bebeği, sıkışıyor içinde ve sıkılıyor haliyle.
bir de 9-18 kg araba koltuğu bakıyoruz bu aralar. maxi cosi pearl modeline karar verdik. family fix baza ile satılıyor. büyük ihtimalle bunu alacağız. tabi ben bu arada ana kucağını da maxi cosi almadığıma pişmanım. ben daha rahat olduğunu düşünüyorum.
maxi cosi ana kucağı monte edilebilen bir puset alsan şimdi, ileride baston ihtiyacın olduğunda maclarenin başka bir modelini alabilirsin. hafif baston pusetler daha kullanışlı oluyor ve daha uzun süre kullanılıyor.
şimdiki aklım olsa maxi cosi ana kucağı ve isofix bazası ile, bunu monte edebileceğim daha uygun fiyatlı bir puset alırdım. ayrıca bir de maclaren triumph ya da quest mod gibi daha hafif bir baston alırdım. maxi cosinin bazasını ilerde 9-18 kg koltuk aldığında da kullanırsın.
biz şu an dediğim gibi maclaren xlr travel system kullanıyoruz ve baston olarak da maclaren volo aldık.
kafanı karıştırdığımı biliyorum ama başkalarının da benim gibi pişmanlık yaşamasını istemem.
sevgiler...benan_

biz de aynı modeli kullandık ama bizimki isofixli idi ve çok pratik ve kullanışlıydı

araba ilk bir yaş çok işime yaradı, içi çok geniş uzanıp yatabiliyor çok tatil yaptık ama hacimli bir araba bagajın büyük olmalı ağırlığı emsallerinden çok düşük sadece 7.5 kg ama biz de 1 yaş sonrası için çok hafif diye mc laren volo aldık, sadece 3.5 kg çok pratik,    hoş benim kızım artık araba kullanmıyor pek, ya yürüyor ya da kucakta taşıyoruz kısa süre

mc laren in yeni modeli concordu da çok övüyorlar ama kullanmada bir şey söylemek zor


benan_

alpıne biz 9-18 kg için brıtax römer safefix kullanıyoruz çok güvenli ama bayağı fiyatı yüksek bir araştır istersen


Aysegul_Yagmur_Irmak

Dün gece e-bebek internet sitesinde gördüm, maclaren travel setin anakucağının arabaya sabitlemek için isofixli bazası var. Ayrıca satılıyor.


mermes

2.el maclarren sadece pusetini satmayı düşğnen varmıdır arkadaslar?çok tşk


akilhocasi

Merhaba,
Bende maclaren travel set kullanıyorum. Memnun olduğum yanları hafif olması, kaliteli parçalar kullanılmış olması
Oto koltuğunu emniyet kemeri ile takıyorum yalnız gerçekten ilk takılma kısmı biraz zor olabiliyor. Çıkarmasında ben o kadar zorlanmadım. Hemen çıkarıp arabaya monte edebiliyorum.  Zaten youtube da nasıl kullanılacağına dair görselleri izleyebilirsin.
Olumsuz olarak söyleyebileceğim oto koltuğu çok terletiyor, soğuk havada çocuğun üşümediğine emin oluyorsunuz ama  sırtının ıslanmasıda pek hoş olmuyor. Gerçi forumlarda baktım terletmeyen bir koltuk göremedim. Şu anda oğlum 4 aylık oldu, çok kilolu bir bebek değil ama oto koltuğuna sığmakta zorlanıyor. Oto koltuğunu 13 kiloya kadar kullanabilirsiniz diyor ama sanırım yeni bir tane almam gerekecek.


Cevaplamak için Üye ol