21 aylık kızım kendi başına kalkamıyor

aysho85 soruyor: 2

Merhaba,

21 aylık kızım yattığı yerden veya oturduğu yerden desteksiz kalkamıyor. destek kısmını da mutlaka bizden istiyor. bu arada hiç emeklemeden 14 aylıkken yürüdü. 2 3 kelimelekil cümleler kuruyor. algısı çok açık bir çocuk. nöroloji uzmanına gittik tüm kan testleri yapıldı ve testler normal çıktı fakat benim içim rahat değil. malesef ki internette bir çok şey okudum ve buda canımı çok sıktı. 3 ay izleyeceğiz değişen birsey olmazsa tekrar testler yapılacak. benim merak ettiğim böyle bir durum yaşayan anneler var mı?

Bu soruyu cevapla


42 Cevap


kahvetelvesi

2 ay sonra iki yaşını dolduracak şu an emekleme var ama tutunup dizlerinin üzerine yükseliyor ayağa hala kalkamıyor. Oturma dengesi hala tam değil. Koltukta sıralıyor ama hala desteksiz ayakta duramıyor. Kalça ve gövde dengesinde problem var. Büyüdükçe hırçınlaşmaya başladı hareket özgürlüğü olmadığı için. Kendini atma kafasını vurma davranışları başladı. Sabırsız ve yorgunum fizyoterapi devam. Zamanla yavaş da olsa olacak mı yaşıtlarıyla aradaki farkı kapatacak mı yoksa engel kalacak mı diye korkularım var. 


cns96

14 aylık prensesim var hıc emeklemedi popo üstü cok güzel ilerliyor bağımsız 8-9 adım atıyor bize tırmanarak tutunarak oturduğu yerden kalkıyor ama yattığı yerden oturur pozisyona gelmiyor mu gelemiyor mu bılmıyorum kollarını acıyor al benı dıye kafasını bile kaldırmaya çalışmıyor 
Cevaplamak için Üye ol