geceleri ne ne yediriyor yada içiriyorsunuz ?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


blackcrow

Ben de inek sütünü sade içiremiyordum 1 hafta öncesine kadar. Yağmur, Pınar çocuk sütünü çok sevdi ama sadece pipetle içiyor. Minik kutulardan bulunduruyoruz sürekli. Sabah kalktığında erzak dolabını açıp kendi alıyor sütünü, pipeti takmamız için bize veriyor. Tavsiye ederim pipet yöntemini, belki gece o şekilde içer.


Bubus

Sevdiği doyurucu ne varsa yatmadan 1 saat önce muhakkak yedirin,bizimki elma yada muz yer mesela...,şu sıra patlamış mısırı çok seviyor...


asna

gün icerisinde yeterli besin aliyorsa 16 aylik bebek acliktan uyanmaz, uyanmasi aliskanliktandir... tavsiyem bu gecis dönemini bir sekilde atlatmaya calisip hic bir sey icmeden uyutmaya calismaniz yönünde olacaktir, zira süt verseniz bu seferde süte alisip aliskanlik yapip onu isteyecek, su hakeza öyle..

sevgiler


Ulku

tunayekta ve asna'ya katiliyorum. yatmadan once muhallebi, vs. yedirirseniz o sabaha kadar tok tutar. sabaha karsi uyanmasi artik acliktan olmaz.


handanT

biz geceleri hala besliyoruz:( aptamil junior içiyor halaiptal_uye

bizim de biberonla süt, yoğurt, m.suyu tüketimimiz hiç yoktu. memeden ayrıldığımızdan beri de sadece su içiyor geceleri. ama yatmadan önce tunayekta'nın belirttiği gibi bir güzel doyuruyor karnını ve genellikle uyku moduna geçtiğimizde muz muz diye tutturup aşağı yukarı 1 muzu da götürüyoruz. ama tabi bu gece uyanmalarına engel değil, zira alışkanlık galiba bizimkisi de


julyasia

kızım 1 haftadır gece beslenmesini bıraktı. yatmadan önce biberonla muhallebi yapıyorum. sabaha kadar suyun haricinde birşey yemiyor.


nesegocer

merhaba,
geceleri uyutmadan önce muhallebi yedirebilirsin. ben bi dönem buğday, yulaf, çavdar ununu karıştırıyordum bir de kepekli pirinci öğütüp onu ekliyordum. bu karışımı inek sütüyle muhallebi yapıyordum azıcık da güvenilir bal (bi çay kaşığı mesela) hatta biraz da tarçın serpiştirebilirsin genelde seviyolar. uyumadan önce yedirebilirsin tok tutar. gerçi şimdi doktorumuz vitamin değeri yüzünden günde bir öğün verin dediği için şu gece tahıllarında veriyorum.  ama aras da geceleri illaki uyanıyor. acıkmasa bile alışkanlıktan. devam sütü deneyebilirsin inek sütü içmiyorsa. inek sütüne de sulandırarak gündüzleri alıştırabilirsin. geceleri senin kokunu da özlüyor olabilir tabi kuzucuk.
biraz karışık yazdım sanki diil mi :) neyse umarım yardımcı olabilmişimdir.

öperim miniği gözlerinden...zeynep_bartu

biz anne sütünü bırakınca bir kaç gece mama verdik ama sonra su vermeye başladım, zaten acıktığı için değil alıştığı için kalkıyordu. siz de sadece su verin, gece beslenmesini pek çok dr önermiyor. boylece sabah kahvaltısına iyice acıkmış olarak başlar.


OzlemGulderen

Keçi sütü vermeyi denediniz mi?Cevaplamak için Üye ol