süt azalması 3.ayda

mltmdrk soruyor: 7

merhaba arkadaslar yenı bır soruyla karsınızdayım:)

ılk gunden berı az olan ve mama takvıyesıyle devam ettıgımız sut maceramız 1 hafta oncesıne kadar mamayı tamamen kesmeye kadar ınmıstı fakat doktorumuzun aldıgımız 700 grmı az bulması ve mamayı arttırmasından kaynaklandıgnı dusundgum bır sut azalması yasıyorum suan 2 gun oncesıne kadar 3 saatte dolan gogus sımdı bombıs sanırım psıkolojık olarak yetmedıgımı hıssettım ve sutler gerı gıttı benım oglum suan 5540gr yasıtlarına gıre kucuk dogdu maalsef buyuzden 700grmı az buldu sanırım doktorumuzun sızın goruslerınız nelerdır ve sutumu nasıl tekrar arttırabılırım

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


hayatto

Ayda 700 gr . alıpta , bunu az bulan dr.u ilk kez duyuyorum desem. .. Bence hiç moralinizi bozmayın .

Sütünüzü artırmak ise defalarca konusuldugu üzere kalorili degil kaliteli beslenmekten , bol bol su , sıvı tüketmekten gecer .

Düzenli tüketildiği takdirde dereotu kesinlikle sütü artırıcı özelliğe sahip. 1-2 tutam kahvaltıda ciğ cig , yada yogurda , cacıga katarak tüketebilirsiniz . Benim süt azalma sorunum olmasada arada sırada dereotu yediğim günlerde süt üretiminin arttıgını fazlasını sagdıgımı çok iyi hatırlıyorum . Bir deneyin ne kaybedersiniz ?


cilekli_pasta

merhaba
ben de şu tavsiyelerde bulunabilirim, bol bol protein..etli yemekler..çorba,nohut, kurufasulye,cola,pasta, meyve suyu kutulardan, kesinlikle tatlı tavsiye ediyorum..kilo alırım diye yememezlik yapma..çok su iyi değil..sütün kalitesini bozuyor. onun yerine bol bol meysuyu tavsiye ediyorum..malta iceceği.çok faydalı.
inşallah bol sütünüz gelir.:)


hayatto

Cola mı , yapmayın ya hem bebege hem size zarar .. 


taburcu

Benim bebeğim anne sütüyle 3. ay 600 gr aldı ve doktorumuz maşallah dedi. Anne sütü ile beslenen bebekler daha az kilo alır. Doktorunuzun yaptığı sütünüzü baltalamak. Bebeğiniz çok iyi almış sütünüzle. Sütünüze güvenin.  Bebeğinizi sürekli emzirin. İlla mama verecekseniz mama verdiğiniz öğünde mutlaka göğsünüzü sağın.


dileksem

Benim bebegim de 2500 gramin altinda dogdu. Emziriyorum bebegimi. Zaman zaman sutun azaldigi oluyor ama bebek emdikce yine artiyor. Moralini yuksek tut. Emzirmeye agirlik ver. Moralini yuksek tut, mumkun oldugunca uyu. Bir de maltana diye bir mal icecegi var tavsiye edebilirim sut icin. 


ipek_35

ilk bebeğimde 3 ay emzirdim,biranda sütüm kesildi.sonra preaptamil kullandım..Maşallah hiçbir sağlık sorunu yasamadık.


jise

süt göğsü doldurmasa da vardır. bebek emdikçe de var olacaktır! dönem dönem göğüs dolmayabiliyor, dönem dönemde çatlayacakmış gibi oluyor. bende ilk zamanlar çok panik yapıyordum ama kızım hep güzel kilo aldı. demekki dolmasa da emdikçe geliyor.
acil doktorunuzu değişitirin. 700 gr. anne sütü için inanılmaz güzel bir kilo alım.Cevaplamak için Üye ol