kızım emeklemiyor,sıralamıyor,yürümüyor

oykuveannesi soruyor: 8

Biliyorum bu yürüme emekleme işleri bebeğe göre değişen şeyler.18 aya kadarda normal ama yinede kafama takılıyor bu iş.12,5 aylık olduk ama emekleme pozisyonunu alıyo fakat ilerlemiyor, tutunup ayağa kalkmıyor,elinden tutunca yavaş adım atmak yerine koşmaya çalışıyor,sıralamakda yok.ilk arabam aldık tutunup ayakta durmak istemiyor oturup oynamak istiyor tekerleği vs ile.Bebeği geç yürüyen anneler bebişlerinizde yürüme aşamalarını yazarmısınız ,siz neler yaptınız,kaçıncı ayında sıraladılar, tay tay durdular,yürüdüler?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


banu_ebru2010

Peki oglunuz emeklemeden mi yurudu


alpkar

oğlum 13 aylık oldu yürümüyor endişelenmemeye çalışıyorum ama yaşıtları yürüyünce özeniyorum


skisac

Yürüteçler, bebeklerde yürümeyi geciktiriyor. Ben hiç yürütece koymadım almadım bile bu nedenle, ancak yürütece koyan bir arkadaşım var, çocuklarımız arasında iki gün var. ne zaman kızını yürüteçten çıkardı, iki ay içerisinde hem emekledi hem yürümeye başladı kızı. şimdi diyorum demekki yürütece hiç koymasan daha erken yürürdü, çocuğun yürüteçte  gayret sarfedeceği bir durum kalmıyor, ben oğlumu, 6. ayın sonunda yere koymuştum.


alpkar

ben kızımı yürütece koymuştum o emeklemeden yürüdü .hemde erken üstelik 6 aylıkken çalışmaya başladım.oğluma  yürüteç almadım bile .ve 1 yaşına kadar evdeydim ve 6 aylık olunca sürekli yere bıraktım ona bir oda ayırdım yuvarlandı tekerlendi geri geri emekledi ileri başladı derken 5 aydır yerlerde emekliyor ama yürümek için çabası yok ilk arabamdan aldım emekleyerek kullanıyorpeyibal

Yürütecin de bir kullanım süresi var.Bebeği sabahtan akşama kadar yürüteçte bırakırsanız tabi ki emek sarfedip de kendi başına yürümek istemez.Belli sürelerde 15-20 dk gibi kısıtlarsanız yürüteçle kendi başına bir yerlere gidebilmenin tadına varıp yürüteç olmadığı zamanlarda bu yönde antreman da yapabilir.

Yürüteci savunuyorum zannedilmesin ama herşeyin bir doğru kullanım şekli var, abartmamak lazım.

Ve bütün bunların üstünde olan birşey var, çocukların hepsi farklı ve herşeye farklı bir tepki veriyorlar.Siz ne yaparsanız yapın kendi akıllarına yatmadan, güvenleri gelmeden yürümeye başlamıyorlar.


oykuveannesi

doğru hazır olmaları gerekiyor naparsak yapalım.Yürüteci ben özellikle doktorumuza sordum kısıtlamadı hatta önerdi.Ama bende artık yürütece bindirmicem, evdeki bütün yorgan yatak ne varsa koydum bakalım ama çok atıyo kafasını pat küt ya içim eriyo vurdukça.Emeklemeyebilir artık ona çok takılmıyorum ama ne biliim artık elinden tutunca falan yürüsün istiyorum, çaba yok hiç.Tembeliz biraz sanırım


murge

Canım Ece de 14,5 aylık ,o da dediğin hiç bir şeyi yapmıyor..Bende çok kafaya taktım, Ankaraya doktora çocuk nöroloğu Meral Topçuya bile götürdüm..Herşey normal tembel bir çocuk dedi.. Bekliyorum azimle..


oykuveannesi

aman bişey olmasında varsın geç yürüsünler napalımCevaplamak için Üye ol