yabancı işçi yasası - çalışma izni - ssk

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


130 Cevap


mugmela

bana ajans calistiran bir adamin annesi soyledi.eskiden beri gidip gelenlerde sorun oluyor ama yeni girenlerde problem yok diye. arkadasima eskiden beri gelen gurcu temizlikci girememis ulkeye mesela.


tuubis

bir sorum daha olacak...

biz bakicimiz icin oturma iznine basvurduk.. randevu tarihi 10/09. vize bitis tarihi 24/07
Su durumda temmuz ayi icerisinde ciksa, tekrar giris yapabilir mi(24/07den once)? 10/09 de randevum var diye.. Alirlar mi almazlar mi acaba?


batucum

tubis eğer 01 feb sonrası 90 gün kalmadıysa gidip dönebilir. tr de 90 günü bitince almıyorlar. mesela 70 gün kaldıysa burada memleketine gidip dönebilir ama sonra randevu tarihine kadar çıkmamalı geri dönemez. randevuya bakmazlar.


ayca6872

kafam karıştı bu konuda , ben biran önce sigortası yapılsın istiyorum ama kız istemiyo bir kez daha gideyim geleyim sonra diyor , bir yıldır giriş çıkış yapıyor en son iki nisanda geldi bu 90 günü iki nisandan mı hesaplayacaz acaba ?


batucum

ayça6872 90 günü 1 şubattan itibaren sayıyorsun. kısaca temmuzda giderse gelemez. e randevu da yabancılar şubesi telefonu var. telefon edip sor bence.mugmela

evet eskiden beri gelip de batucumun da dedigi gibi 90 gunu dolduranlar gelemiyormus. bizim kadin nasil gecti anlamadim 87 gunu dolmustu giderken.


ayca6872

sağol batucum 26 haziran gibi gidecek bakalım bizimki 87 gün olacak , 90ı geçmediğine göre sorun olmaz inşallah 


batucum

ayca sorun da olabilir 1 şubattan itibaren 90 günü aşıyor olmalı. . sen kendine yedek bir bakıcıyı hazır et derim :))burcaksahin

Esma bu kanun ciktiginda asgari ucretin 1,5 kati ucret uzerinden maas verilecek ve sgk primi yatirilacakti. Ama en son cikan genelge ile bu 1 kata indirildi. Bu durumda +- 10,00 TL hata payimla 320,00 TL prim odenecek diye biliyorum.


mugmela

ya maaslarda duzeltme yapiyor musunuz peki? biz en son 750 usd yapmistik gurcu bakicimizin ucretini, bu da gelince iyice artiyor...biz de bu hafta oturma iznini aliyoruz. kac gunde calisma iznine basvurmak gerekiyordu 1 ay miydi?Cevaplamak için Üye ol