oturma

beyzabebek soruyor: 6

kızım 4 aylık ve sımdıden oturuyo.ben ne kadar ıstemesemde yattıgı zaman belıne kadar dogruluyo cok bunalıyo.sımdıden mama sandalyesınde oturuyo cok zararı varmıdır acaba?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


CiciAnne

hafif yatar pozisyonla destekle oturtabilirsiniz. bu dönemde dandolinosunda oturtuyordum ben Ada'yı. görüş mesafesi arttığı için böyle durmayı daha çok seviyorlar.


zeholi

benim oglumda oturmak hatta ayakta durmak istiyor,ellerimi tutunca direk olarak ayaklanıyor nasıl davranmak gerek cvpları çok merak ediyorum bende..


idilseda

Benim kızımda aynı şekilde sürekli doğruluyor, zaten bizde doktorun önerisi ile (3. ay kontrolünde) kucağımızda ara ara oturtuyoruz, bu şekilde sırt kasları güçlenecek demişti, önümüzde ki ayda koltuk köşelerinde minder destekli oturtmaya başlatın dedi, ama mama sandalyesi için erken olduğunu da söyledi.


melusina

3 aylıken kucağımda oturtmaya 4 aylıken destekli oturtmaya başladım 5 aylık olduğunda desteksiz oturuyordu bence bebekler neyi yapabileceklerini kendileri belirliyorlar kafasını dik tutabiliyorsa oturtmanızda bir sakınca yok


beyzabebek

mama sandalyesi için erken oldunu söylüyolar ama mutfakta cok ısıme yarıyor.en azından ben yemek yaparken oyalanıyo.dedınız gıbı kendı kararlarını kendılerı verıyo aglaması yetıyo:)suan bıle kucağımda oturmus ekrana bakıyo


beyzabebek

 teşekkürler tek olmadımı annemlere rahatlıkla anlatıcam artık:)



Cevaplamak için Üye ol