gaz sancıları

azraesra soruyor: 10

merhaba; 1 aylık kızıma aşırı gaz sancılarından dolayı rezene çayı verip vermemekte kararsızım..bu konuda tecrübesi olanlar paylaşırlarsa sevinirim...bağışıklık yaptığı söyleniyor:(

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ra_she_de

emmeyi azaltmaması için doktorumuz birkaç çay kaşığı verebileceğimizi söylemişti. ama ben pek faydasını göremedim açıkcası. tatlı elma yağı ile ayak tabanlarına ve karnına masaj yapmak daha çok işe yaramıştı. 


deniss

benim bebeğimdede aynı zamanlarda tavan yapmıştı gaz sancısı. ben yediklerime çok dikkat ettim. gaz yapacak şeyleri neredeyse hiç yemedim. ve çok faydasını gördüm. bunlar baklagiller, süt ve süt ürünleri domates, salatalık, portakal , mandalina gibi... daha aklına gelebilecek her gaz yapan yiyecek. birde ben rezeneyi kendim içtim günde 4-5 bardak. hem sıvı birşeyler tüketmek süt arttırıyor hemde sendeki gaz gidince bebekteki de gidiyor. birde ayaklarını sıcak tut derim. ben ağustos sıcağında üzerimde atlet ayağımda çorap ve terlik geziyordum. :) aklıma gelenler bunlar. umarım en kısa zamanda çözersiniz gaz sorununuzu..


cemre2011

Benim bebeğim de 5 haftalık ve gaz sorununu biz de yaşıyoruz malesef.Tüm kimyonu biraz suda kaynatın ve soğuduktan sonra bebeğinize 2, 3 çay kaşığı verin.Faydasını göreceksiniz.Bir şey soracam sizin bebeğinizin gece uykusu düzeni nasıl.


azraesra

azra nın belirli saatleri var..örneğin gece saat 3 ve 6 da kalkıyor mutlaka kurulmuş saat gibi:)) 2 defa kalkıyor kalan saatlerde mışıl mışıl uyuyor...bu aralar gün içinde  uyanık olduğu saatler biraz biraz uzamaya başladı..ama çok şükür geceleri iyiyiz.peki sizin kızınız nasıl geceleri?


hilal_mehmet

BİZİMDE VAR GAZ SORUNUMUZ ama çok fazla değil ilaç kullanıyoruz iyi geliyor uyku sorunumuz da düzeldi gece 2 ve 5 te uyanıyor uyanık kaldığı sürede uzadı artık ama kusma sorunumuz var emdikten sonra hemen kusuyorcemre2011

Bizim uyku sorunumuz halen devam ediyor.Bazen gece 4 veya 5 saat uyumadan kalıyoruz mesela dün gece öyleydi.Bazen de saat başı kalkıyoruz.Bu arada ben mama takviyesi de yapıyorum.Siz nasıl düzenlediniz uyku düzenini bir formülü var mı.Gece uyumadığı için gündüz uyuyor bizimki.


azraesra

mavi_eylül:kusma sorununu biz emzikle çözdük..doktorumda ver dedi ben başta çok karşıydım ama tam tersi hem bebeği hemde anneyi rahatlatan bişeymiş emzik...hemde onun yediklerini hazmetmesini kolaylaştırıyor..birde memede çok uzun kalmasın.mideleri küçük çabuk doyuyorlar..azra'da memede 15 dakkayı geçtiyse mutlaka kusuyor.:)

cemre : mama takviyesini gece 1 ve 5 te vermeyi dene .. bi arkadaşımız var oda senin gibi mama takviyesi yapıyor geceleri verirsen uyumasını kolaylaştırırsın..gündüzleride anne sütü verirsin.umarım çözülür..


nurcan_eymen_efe

arkadaşlar bizde çok gaz sancısı çektik3. aya girince bitti çok şükür.yediklerinize çok dikkat edin.azraesra rezene çayını sen iç günde 2 bardak.ilaç kullanan arkadaşlar için sab simplex i tavsiye etmiyorum 1 ay önce tv de haberlerde çıktı.yurtiçi satışı yasak bizde zor bulmuştuk.bebeğe gaz yapıyormuş ve sahteleri üretilmeye başlamış gerçeğiyle ayırt edilmiyormuş.birde biz nursey harveys kullandık 2 şişe 1. şişeyi günde 4 defa verdim bir işe yaramadı doktor her emmeden önce 2 çay kaşığı verin dedi verdik işe yaradı fakat bizimki emmeden önce şekerli şurubu içince hem az emdi hemde hep şurup içmek istedi,şimdi beni sadece uyurken emiyor emmediği zaman sağıp veriyorum.şurubu verdiğim ay az kilo aldı.bence bebeğinize şurup verirken çok dikkat edin,çok zor oluyor.azraesra

şoktayım..sab simplex i bana doktor tavsiye etti..iyikide bulamamışım eczanelerde..yok zaten piyasada


nurcan_eymen_efe

evet bizede doktor tavsiye etti nurse harveys ile sapsimblex i  beraber kullanıyordum.1 ay falan oldu haberlerde çıktı 2 gün ardarda bizde 1 ay önce kestik vermeyi.3-4 gün zeytin yağı verdim suyla karıştırıp sonra kendi yapmaya başladı birdaha yaşamaz umarım.kaç kere boş yere hastaneye gittik bu yüzden:)


Cevaplamak için Üye ol