Okul içinde giyilecek ayakkabı

ekim_ soruyor: 10

Merhaba,

Oğlum anaokuluna yeni başladı. Okul içinde giyilecek bir yedek ayakkabı istediler. Hem rahat ve esnek hem de bilinen sağlık koşullarına uygun,ayak gelişimini destekleyecek ayakkabı arıyorum. Sizler okul içinde hangi ayakkabıyı giydiriyorsunuz?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler:)

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


selencem

Okul değil ama evde bobux giydiriyorum, sadece sınıfta giyecekse bunlar olabilir bence. Ama okul içinde gezecekse ayakları üşüyebilir. Bence yumuşak tabanli iyi bir spor ayakkabi da işinizi gorur.


yesimMerhabalar, tüm gün ayağında olacağından ve ayaklarının hava alması açısından kreş için seçtiğimiz ayakkabıların özellikle deri olmamasına dikkat ediyoruz.
Benim oğlum kreşte bu ayakkabıyı giyiyor. Tabanı yumuşak ve rahat bir ayakkabı.


Damla

Biz de bu zamana kadar bu ayakkabılardan kullandık, bunlarla bile ayakları ter içinde oluyor kışın aldığımda :( Kışın bir süre yazlık sandaletlerini giydiriyoruz ama aslında sandaletlerin de tabanları çok ince olmuyor. Keşke anaokullarında da çorapla gezebilseler, sonuçta iç mekan, küçücük ayaklar bu yaştan tüm gün ayakkabı içinde duruyor. Kızlar için daha çok seçenek var sanırım ama erkekler için düz yumuşak ayakkabı dediğinde çok seçenek yok ve ev ayakkabıları da genelde miflonlu, sıcak tutmak üzere tasarlanmış şeyler oluyor. 


Bir ara bunlardan almayı düşünmüştük yalınayağa yakın olsun diye ama deneme fırsatı olmadı: http://www.vibramfivefingersturkiye.com/

(Güncelleme: TR'deki fiyatlarına bunu yazdıktan sonra baktım, çok pahalıymış!)


berol

Benim oğlumda kreşe başladı, benim sınıf içinde (ve tabii ki okulun içindede giyilecek) giymesi için aldığım ayakkabılar toprakana ile aynı. Oldukça yumuşak, ancak tam ortopedik değil. Karar verinceye kadar baktığım spor ayakkabıların hiç biri tam ortopedik değildi, neden bilemiyorum. 


Damla


berol

makale için çok teşekkürler damla, benim için gerçekten aydınlatıcı oldu içeriği. aslında önceki nesilden aktarılan ve "doğru" bildiğimiz sorgulamadığımız ne çok yanlışımız var. şimdi ayakkabı seçimi konusunda kafam biraz rahatladı, sağol. 


Damla

Çok haklısın, işin komik yanı biz küçükken babamla ayakkabı almak için bir gün gezerdik ve genelde bizim beğendiklerimizi alamazdık babamın kriterlerini sağlamadıklarından. Ayakkabıyı büküp burnunu topuğuna değdirirdi, hava alıp almadığını kontrol ederdi ve parmaklarımızı büzüştüren ayakkabıları asla almazdı, ayakkabıyı çit olarak giydirip bir o yana bir bu yana yürütürdü. Tıpla pek arası yoktu, o zamanlar doktorların önerilerini kulak arkası etmeye karar vermişti belli ki :) Yıllar sonra, çok alakasız bir şey için Ilgaz bebekken gittiğimiz Selim Yalçın, biz hiç sormadan ortopedik ayakkabı işini anlatmıştı. O gittiğimiz konu için gidişimiz çok gereksizmiş ama ayakkabı önerileri hep çok işime yaradı. Ben her sezon Ilgaz'a uygun istediğim kriterleri sağlayan ancak birkaç model ayakkabı ancak bulabilsem de, yine de dikkatimi çeken, Nike, Adidas, Puma, Reebok gibi  belirli spor markaların çocuk ayakkabılarınının içinde asla doldu olmaması.


Damla

Grupta bir konu açtım, oraya da bulduğumuz ayakkabı modellerini ekleyebiliriz: http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/c283b280-ee2e-4a84-b23e-9f5d00e9f834/1/anaokulukres-icin-hangi-ayakkabi-modelleriUlku

bizim yaz ve kis kreste kullandigimiz ayakkabilar sunlar:

http://www.pinkprincess.com/se2003f-li.html
http://www.kidsbabydesign.com/eco-friendly/polliwalks-furry-kitty-playtime-shoes/

hafifler, yumusaklar, ayagi kavriyorlar, terletmiyorlar, vs..


ekim_

Arkadaşlar, önerileriniz için teşekkür ediyorum.Herbirini ayrı ayrı değerlendireceğim.

Damla,grubu da takipteyim.Cevaplamak için Üye ol