2 yaşındaki oğlum çok asosyal!!çocuklarla olmak istemiyor!!!!

mumu soruyor: 7

merhabalar'''!!!!

2 yaşında oğlum var,kreşe yeni başladı fakat kreş düzenine ve arkadaşlarına uyumsuzdur.tek başına olmak istiyor,tek başına uyumak istiyor,ve kısacası kreşe gitmek istemiyor.Ne yapablirim nasıl alıştırabilirim??

aranızda tecrübeli olan varsa fikirlerinize ihtiyacım vardır.LÜTFEN YARDIM..................

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


AOA

Eğer daha önce bu şekilde sosyal ortamlarda fazla bulunmadıysa alışması zaman alacaktır, üstelik henüz 2 yaşında. Asosyal demek için erken bence. Sık sık parka gidin, çocuklu arkadaşlarınızla görüşün, zamanla alışacaktır. Kolay gelsin. 


AOA

Üstelik sadece 5 gün olmuş kreşe başlayalı..acele ediyorsunuz herşeye hemen alışması için :) 


CokBilmis

Benim kızım da öyle... Kişiliği öyle. Babası da öyledir. Asosyal olduklarını düşünmüyorum. Sevdikleri insanlarla dibine kadar sosyalleşebiliyorlar. Ama herkesle can ciğer kuzu sarması olamıyorlar. Bence güzel bir özellik. Ağır abi bir oğlunuz var işte, daha ne istiyorsunuz :)


mumu

ağlamaktan helak oluyor hatta hıçkırıor kreşe gıderken ve kreşten gelıor,,,,Bir anne olarak
nasıl dayansın yüreğim;-(


gmzalp

kreşe gitmek için çok erken zaten ..anne çocuk oyun gruplarına gidin beraber çalışmıyorsanız tabi...


snopy

2 yaş sosyal olmak için gelişim bakımından da erken bu yaşa çocuklar yanyana ama ayrı ayrı oynarlar yani çocugun durumu normal, helede kalabalık bir evden de gelmediyse, başkası ile oynama yaşı 3 civarıdır.


aslidenizcan

2 yaş grubunun sorunu bu galiba. Benim de kızım 1,5 yaşındayken çok sosyaldi. Sürekli arkadaş istiyordu kimi görse oyuncaklarını dağıtıyordu. bir sene sonra aynı parkta aynı çocukları gördüğünde oyuncaklarını sakladı yanına gelenlerden kaçtı vs. O yaşa ait bişey olduğunu sanıyorum.Cevaplamak için Üye ol