4 yaşında diş çürüğü

zuhreninkuzusu_kerem soruyor: 5

MERHABA OĞLUM ŞUAN 4 YAŞINDA VE 8 ÇÜRÜĞÜMÜZ VAR MALESEFE :(

DR GENEL YAŞI KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN GENEL ANESTEZİ İLE UYUTARAK İŞLEM YAPMAYI ÖNERDİ . İÇİNİZDEN AYNI DURUMLARI YAŞAYAN VARMI ? GEBZE DE TAVZİYE EDEBİLECEĞİNİZ DİŞ HASTANESİ VAR MI ?


Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nisa2010

kızım 4 yaşında 8 çürükle operasyon geçirdi.yeditepe diş fakültesinde (kadıköy )  yaptırdık. o zamanlar çok araştırmıştım ,anestezi ..vb çekincelerimizden dolayı en güvenilir yerin yeditepe diş fakültesi olduğuna karar vermiştik.doktorumuz da Senem Selvi Kuvvetli. geçmiş olsun.


Ebru_A

Benim kızım 6 yaşında, yaklaşık 1 senedir Denthouse Mecidiyeköy'deki çocuk diş hekimine gidiyoruz, toplamda 5-6 dişine kanal tedavisi, dolgu yapıldı, çok memnunuz. Süreç biraz daha uzun oluyor, her diş için 1-2 kez gitmek gerekebiliyor, ama doktorla planlayıp öncelikli dişlerden başlanıyor. İstanbul uzak olabilir ama bölgenizde çocuk diş hekimi varsa uyutmadan ve daha rahat hallolacağına eminim. Çocuk 1-2 sefer sonra alışıyor dişçiye.


Yasemin_Ayaz

BİZ çocuk doktoruna yaptırdık hiç bi şey yapmadan dolguyu yaptı hangi şehirdesiniz acaba


boncugummm

bizimde 3,5 4 yaşında başladı çürükler ilk gittiğimiz dişci yaşı küçük olduğundan ve çok hareketli olduğundan dolayı koltukta durmaz sa uyutarak anestezi ile demişti babamız da sağlıkçı olduğundan bu şekilde olmasını istemedi. dişleri fırçalayarak 5 yaşına kadar bekledik 5 yaşını bitirince başka bir dişçiye gittik ve 4-5 defada 7 dişe dolgu yaptı ve biz bile şaşırdık biraz da doktora bağlı çocukla konuşa konuşa halletti hiç sıkıntı yaşamadık. iyi bir dişçi bulursanız anesteziye bile gerek kalmaz.


iven

Merhaba,

Biz malesef bu durumu çok erken yaşadık. 2.5 yaşındayken genel anestezi ile uyutarak 4 dolgu 2 kanal tedavisi yapıldı. Uzun sürede florür kaplamasına devam ettik. Tüm operasyonları Yeditepe'nin Anadolu yakasındaki diş hastanesindeki bir doçente yaptırdık. Oldukça maliyetli tabiki ama dr. dan çok memnun kaldık. Şuan 4.5 yaşında dolgulardan birinin arasında çürüme başlamış. Bu sefer kendi gittiğimiz bir dr. umuz var ona götürdük, hemen halletti sıkıntı olmadı. Ama malesef Gebze tarafında bildiğim tavsiye edebileceğim bir doktor yok.Cevaplamak için Üye ol