13 aylık civarı bebekleriniz günde kaç kere ve kaç saat uyuyorlar.

smyy soruyor: 5

Kızım 13 aylık oldu artık ama hala günde 2 bazende 3 kere uyuyor. ama uykuları kısa kısa yarım ssat falan.nadiren uzun uyur. normalde akşamları en geç 22:00 22:30 gibi uyumak istiyor ama gece uyanıp çok mızırdanıyor ve huysuzluk yapıyor bazende uyanıp bir süre uymuyor. gündüzleri çok uyuduğu için olabilir mi diye düşünüyorum. sizin bebekleriniz günde kaç kere ve kaç ssat uyuyorlar acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


erkisisi

bizimki o aylarda gündüz maksimum 4 saat uyuma hakkına sahipti. Bu uykusunu da ancak akşam 5 e kadar yapabiliyordu. akşam 5 den sonra uyutmuyorduk ki hala da öyleyiz. yemek programı ile beraber uyku düzeni konusunda da fikir vermesi açısından buraya gözatabilirsin


smyy

tsk ederim erkisisi.


asligunuc

Bu dönemlerde yürüme, dişler vs gibi değişiklikler olunca hayatlarında bebekler coşuyo biz aylarca uykusuz gezdik bir düzen tuturamadık. sonuçta çok zorlammak veya takılmamak lazım çünkü onlar ne zaman isterlerse o zaman uyuyorlar biz ne yapsak da. Ama şunu söyleyim bir kaç gün üst üste uyumama durumu varsa kesin bişeyler var. Gaz diş vs gibi onu bulabilirseniz işe yarıyor :)


babu

benim oglum da gunde 2 kere uyuyor. sabah uzun ogleden sonra kısa bir uyku. gece uykusunu 8.30 - 6.30 arasi uyuyor (defalarca uyanarak, zaten o yuzden sabah uzun uyuyor bence :) ) bence sizin bebeginiz gunduz cok uyumuyor ozellikle yarim saat uyuyorsa. gunduz iyi dinlenen bebek gece iyi uyur diye okumustum uykuyla ilgili kitaplarda. yani uyku uykunun biraz mayasi.

babycenter'da da soyle bir tablo vermisler: http://www.babycenter.com/0_how-much-sleep-does-your-child-need_7645.bc
bu tabloya gore 12 aylik bebek gunduz toplami 2.5 saat olacak sekilde 2 uyku uyuyor. gunluk toplam uyku suresi 14 saate yakin.

bir de gece de onerilen zamanlamaya gore gec yatiyor bebeginiz. daha erken uyutmayi denediniz mi hic? bazen sirf cok cok yorulmadan uyutmak bile uyku kalitesini artiriyor(mus).

iyi uykular :)


Marlasinger

Oğlum 13 aylıkken günde bir sefer uyumaya başlamıştı.Saat 1 gibi yatıp 2-2,5 saat uyuyordu.Gece uykusuna 9 da yatıp sabah 9-9:30 da kalkıyordu.Gece hiç uyanmıyordu.
Kızım ise gündüz 2 defa yarımşar saat uyuyor.Gece uykusuna 9 da yatıp sabah 7:30 da kalkıyor.gece 7-8 defa kalkıyor.Cevaplamak için Üye ol