Bebeğimin uyku problemi var. nE yapmalıyım?

mineninannesi soruyor: 5

Merhaba kızlar. Çocuğumun çok uyku problemi var. Bir türlü uykuya dalamıyor, onu rahatlatacak uyku problemine iyi gelecek yöntemler var mı? Ben humana iyi geceler çayını çok duydum aslında sevdiğimde bir marka, onu kullanmaya başlayacağım. Sizlerin bana tavsiyeleri ne olur?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


tuanakcay

Humana iyi geceler çayını kime tavsiye ettiysem güzel sonuç aldı.bende de işe yaradı gerçekten,farkı hissettim bu çayı kullandıktan sonra.


medide

Aynı durumdayım ve bu aralar Ferber uyku eğitimini araştırıyorum.


ayb

günlük rutininiz nasıl? 6 ay civarı hem katı gıdaya geçiş hem de büyüme atakları sebebiyle çocuklar uykuya dalamıyorlar. Hani bizler de çok heyecanlandığımız ya da yorulduğumuz zaman dalamayız ya onun gibi.

Ben bunu ikizlerimle çok sıkı saatli bir programla çözdüm sayılır. Tracy Hogg yöntemi diye aratırsanız daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sabah 7 kalkış olacak şekilde bebeği 3 ya da 4 saatlik döngülere soktum.

7-10-13-16-19 ya da 7-11-15-19 saatlerinde yemek (meme-biberon-ek gıda/artık gelişiminin hangi safhasındaysa). 

Bu demek oluyor ki 3 saatlik döngüde 1.5 saat, 4 saatlik döngüde 2 saat uyanık kalıyorlar. Bu ilk başlarda çok zor oluyor, hemen uyanıyorlar, uyanınca pışpış istiyorlar vs. Siz uyanacağı saate kadar onu tekrar uyutmaya çalışmalısınız.

Gece uykusundan önce yine meme-biberon, banyo sonra da uyku. Belli bir süre sonra hem neyin geleceğini anlıyorlar, hem de banyo rahatlatıyor.

Saat 10-11 gibi rüya öğünü (yani o uyanmadan siz besleyip tekrar yerine koyuyorsunuz) veriliyor. Sonra isterlerse tekrar en geç 3-4 gibi bir daha. Benim ikizlerim hala bu son 3-4 öğününü istemek ve istememek arasında gidip geliyorlar. Atak dönemlerinde dinamikler biraz değişebiliyor.

Bunu kendi dinamiklerinize göre değiştirebilirsiniz ama mutlaka bir rutininiz olsun. Çocuklar rutini çok seviyorlar.


mineninannesi

çok teşekkür ederim bu güzel cevabınız için 


tuanakcay

Merhabalar çayı kullandınız mı ? memnuniyet durumunuz nedir. Açıkcası belki de bir çok annenin merakı bu soru sonuçları nasıl. Size tavsiyede bulunmuştum umuyorum sizlere faydalı olmuştur bir çok annenenin de kafasında ki soru işaretlerini kullanım sonuçlarınızla gidebilirsiniz umuyorum.Cevaplamak için Üye ol