Bakıcı mı? anne sevgisi mi?

yuxelif soruyor: 4

10 yıllık iş hayatından sonra anne olup bebekle evde kalınca haliyle bunalıyo insan. Kararımı verdimkızıma ben bakıcam 2 yasına kadar. Çogunlukta bu konuda hem fikir, siz olsaydınız napardınız??

Bu soruyu cevapla


44 Cevap


TMeLoDi

sayna bakıcıdansa kreş doğru bir karar. 9 aylık vermem iyi oldu aslında. öğretmeninin kucağına atlayarak gidiyordu. arkamdan hiç ağlamadı. ama yaşını geçince verseydim zor olurdu belki. öğretmenimizden memnunum ben. o dönemde çocuğuma iyi bakarlar mı diye endişe etmedim değil. kreşte kahvaltı öğlen yemeği ikindi var. ama ben listeyi inceleyip her gün şunu yesin bu vermeyin diye not yazıp meyvesini, yoğurdunu, yumurtasını, yemeğini dahi kendim yapıp gönderdim. ilk başlarda ben zorlandım kendimi suçlu hissettim ancak çarem yoktu. şimdi 25 aylık olduk. hala aynı yerde faydalarını da gördüm. kuralları öğreniyor. yeme uyuma saatleri düzenli oluyor. sosyal bir çevrede en azından.


banukayal

Aslıdenizcan çok teşekkür ederim desteğin için. Ne kadar üzülmeyeceğim çocuğum sağlıklı, emin ellerde desem de arada bir çöküyor üzüntüsü :) Dediğin gibi annem sağolsun yemeğimi yapıyor çamaşırımı yıkıyor. Cuma günleri de süt iznimi kullanıyorum işlerimi yapıp sonrasında tamamen kızımla oluyorum. Son zamanlarda sürekli bana sarılıyor uyumak istemiyor akşamları. Hem üzülüyorum hemde onun bana sıkı sıkı sarılması çok ama çok hoşuma gidiyor. İyiki varlar :) hem aklımı yitirme sebebim hem de yaşama sebebim o benim :))buseveannesi

 
Cevaplamak için Üye ol