6 aydan sonra doktor kontrolü

sehergil soruyor: 10

Bebeğimiz 7 aylık olacak. Şimdiye kadar hemen hemen her ay gittik.  Sağlık ocağı 9 aylık için randevu verdi.
Ek gıdalara başladık. Şimdi götürsek heralde beslenmeyle ilgili öneriler yapacaktır.
Sizler her ay çocuk doktoruna götürmeye devam ediyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ozdenin_oykusu

merhaba,
biz de 7.aya kadar her ay gittik.aslında 6 aydan sonra dr.muz 3 ayda 1 çağırmıştı.7.ay için yeni besinlere geçeceğimziden o ay da gitmiştik.
hasta olmadığımız sürece gitmiyoruz kontrol aralıklarıdışında.doktorumuz hastane ortamında çocuklardan mikrop kapabileceğini çok sık gelmenin gerek olmadığnı söylüyor.zaten çoğu şeyi telefonla soruyorum.
1 yaş kontrolüne gittik.yine 3 ayda 1 devam edeceğiz kontrollere.


selencem

Biz de her ay gitmiyoruz. 1-2-3-5-6-7-8-9-12-15-18-24b aylarda çağırıyor doktorumuz, tabi hastalık durumları hariç.


fiyonk

Ben de 6. aydan sonra gitmedim, doktor da oyle demisti, bu ay bir gorunmek icin gidecegiz.


fistikcik

Biz her ay gidiyoruz, doktorumuz bir yaşına kadar böyle istedi.. Siz sağık ocağına gideceğinizi belirtince yazmadan edemedim. kendi doktorumuz haricinde aşılar için sağlık ocağına da gidiyoruz. Oradaki hemşire 6. ay kontrolünde bize beslenmeyle ilgili bilgiler verirken "Artık anne sütü temel besin değil, sadece ara öğün olacak demişti". Elbette bu yanlış bilgiyi dikkate almadım, çünkü hem doktorumuz, hem de okuduğum diğer ciddi kaynaklar anne sütünün temel besin olmaya devam edeceğini, ek gıdanın şimdilik tadımlık olduğunu belirtiyordu. Size de aynı şeyi söylerlerse buna inanıp anne sütünü azaltmayın diye yazıyorum.


ayberke

Biz kontrolumuzu,1 yaşına kadar her ay, 1 - 2 yaş arası 3 ay aralıklarla, 2-3 yaş arası 6 au arayla 3-4 yaş 1 kez olmak üzere yaptık.Doktorumuz böyle yönlendirdi.Bu arada anne sütünü verebileceiniz kadar verin tabiiki.(mümkünse 2 yaşına kadar)revve

1 yaşa kadar her ay gittik..1,5 yaşına kadar 2 ayda bir gittik...2 yaşına kadar 3 ayda bir..2 yaş sonrası hastalık ve aşı harici gitmedik..  


sehergil

Ben de öyle düşünüyorum. Şimdi hastanelerde hep hasta çocuklar. Sağlam çocuğu hastaların arasına sokup risk almaya gerek yok


nadia

ben de 7. ay asilari bitince bir yas asisina kadar goturmedim. cok gereksiz geliyor hastalik olmadigi surece.silky

Biz ilk 7 ay her ay, sonra 9-12-15. aylarda gittik. sonraki kontrollerimiz 18. v3 24. aylarda.


polen

oğlumda 8. ayında gidince daha kapıda siz niye geldiniz demişti dr. kontrole geldik dedik,pek bi garipsedi.kontrolden sonra da para vermeye mi heveslisiniz,hasta olunca gelirsiniz dedi.zaten cep numarası var bende,hasta olunca da cepten çözüyoruz çoğunlukla.gitmedik bir daha.
kızda da dr umuz aynı kişi.bakalım bu ayki kontrolde ne diyecek?


Cevaplamak için Üye ol