Ihlamur

Gulusoy soruyor: 6

Merhaba, oğlum öksürüyor, rahatlatmak için biraz ıhlamur vermek istiyorum, bebek için ıhlamur nasıl yapılır tarif alabilir miyim?

Çokkk teşekkürrr

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


yasemin_ekin

Bebegim 8 aylık, ben ıhlamuru şöyle yapıyorum. (Öksürük ile ilgili başka bir soruda sormuştum, basakcelik cevaplamıştı, tekrar tsk.)

Bir su bardağı sıcak suya bir tutam ıhlamur atıyorum, bir parca elma da ekliyorum ağzını kapatıyorum.(bir dilim limon da eklemistim ama sanırım tadı çok ekşi geldi kızıma, vazgeçtim)  Kendi kendine demleniyor. Ben kendinden demligi olan bardaklardan kullanıyorum ama diğer bardaklarda da olur, sonrasında süzebilirsiniz. Ilıdıktan sonra da suluguna koyuyorum.

Beni düşündüren kısım ne kadar vereceğim idi. Fazla vermekten korktuğum icin gunde 60-80 cc civarında veriyorum.

Geçmiş olsun, bu aralar salgın galiba.


erimonat

oğlum iki gündür öksürüyor çigerlerinde dinlemede bişey uokmuş sanırım geniz akıntısı öksürtüyor yatınca öksürüyor ıhlamur iyi bir fikir galiba


yasemin_ekin

erimonat bizde de aynı dert var. Ben bir de tuzlu-su çekiyorum burnuna. Burnu açılsın diye. Bakalım ne zaman geçecek :(


Gulusoy


sanırım ateş, iştahsızlık, fazla burun akıntısı yapmayan ancak öksürüğe neden olan bir virüs dolaşıyor ortalarda..


Gulusoy

nasıl? diş çıkarırken öksürük mü oluyor?

yazan; acemi anne


yelda

evett aynı sorunlar şimdi de bizde var burun geniz akıntısı.ve takibinde öksürük.ben de ıhlamura elmanın dışında ayrıca portakal ve limon kabuğuda atıyorum.hatta çok az tarçın ve1/2 adet  karanfıl  atıyorum.butun gun su yerıne verıyorum.hem c vıtamını alıyor hem de boğazı tahrıs olduğu için rahatlatıyor.karanfil ve tarçın ise gazını çıkartmasına yardımcı ve rahatlatığını okumustum bı yerde.o yüzden eklıyorum.Cevaplamak için Üye ol