Kızım evde mayaladığım yoğurdu sevmedi..

leylakaymakci soruyor: 5

Arkadaşlar,evde mayaladığım yoğurdu yemiyor kızım bildiğimiz büyük insan gb midesi bulanıp afedersiniz öğürüyor.Acaba Sütaş babymix yoğurt versem daha mı iyi olur.Kullananlar var mı ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozalp07

dr bize hazır yoğurt da verebilirsiniz demişti ama  bende mayalamaıştım. severek yiyordu. ilk zamanlar sevmesi için sütünüzle karıştırıp biraz daha sulu kıvamda verebilirsiniz belki alışana kadar. kolay gelsin:)


toscana

aynı dert bendede var maalsef mayaladığım bütün yoğurtları ben yedim:)en sonun da meyveli yoğurt vermeye başladım onu severek yiyor.2-3 gündürde hazır yoğurdu kendi yemeğe başladı.belki meyveli yoğurtla başlayabilirsiniz.


umutarzu

İçine meyve katarak sevdirebilirsiniz. Daha sonra içine koyduğunuz meyve miktarını yavaş yavaş azaltırsınız. O şekilde de sevmezse ısrar etmeyin, 1-2 hafta ara verip tekrar deneyin. Bazen sevmedikleri şeyi 1-2 hafta sonra deliler gibi yiyebiliyorlar.


kedidirkedi

Benim kızım 1 yaşına kadr yogurt yemedi, şimdi yogurt delisi. Bence sade yogurtla ara ara denemelere devam edin. Sonra baktınız olmadı kendi mayaladıgınız yogurdun içine meyve katar yedirirsiniz.


sPetek

Bende babymix veriyorum severek yiyor ve arkadaşlara katılıyorum içine meyve katarak tatlandırabilirsiniz belki bu şekil sevebilirCevaplamak için Üye ol