dondurulmuş anne sütü

kuzusum soruyor: 6

Merhaba sevgili anneler, bir süre sonra işe başlayacağım için sütümü sağıp derin dondurucuya attım. Benim sorum şu: Dondurulmuş anne sütünü nasıl çözdürülüp bebeğe verilecek. Süt saklama poşeti akşamdan buzdolabının alt bölmesine mi alınacak yoksa ılık suda mı çözdürülecek? Ayrıntılı bir biçimde anlatırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kitty

merhaba, 24 saat önceden derin dondurucudaki süt saklama poşetini buzdolabının içine alt rafa alıyorum. tamamen kendi kendine çözündükten sonra poşetteki sütü biberona aktarıp bebeğime verilecek zaman benmari usulü ısıtarak veriyoruz. evet acil durumlarda( süt kalmaz, sizin işten geç dönme gibi sebeplerde) musluğun altında çözülebiliyor. ama sütün içeriğini bozabildiğinden dolayı  önerilen bir yöntem değil.


kuzusum

 Kitty benmari usulü ısıtıyoruz derken alt rafta çözülen sütü biberona aktarıp biberonu kaynar suyun içinde mi tutuyorsunuz? Yani içi süt dolu biberonu tencerede mi kaynatıyorsunuz?


fistikcik

Anne sütü kaynatılmaz ya da kaynar sıcaklıktaki suyun içinde ısıtılmaz. Sıcak, ama kaynar olmayan bir suyun içinde benmari usulü ısıtabilirsiniz.


kuzusum

Fıstıkçık şöyle yapsam olur mu: Sütü buzdolabının alt rafında çözdürdüm sonra da biberona aktardım. Biberonu ılık musluğun altına tutup bebeğin içebileceği sıcaklığa getirsem nasıl olur?


fistikcik

Olur tabii ki :)


kuzusum

Hepinize yanıtlarınız için teşekkürler :)) Bir poşet indirdim bugün deneyeceğiz bakalım. İnşallah sütü içer.Cevaplamak için Üye ol