Kraft Rino İsofix mi, Chicco key 1 İsofix mi????

lykia soruyor: 10

Merhaba...
Bebebğim 1 yaşını doldurmak üzere...oto koltuğu araştırıyorum. Chicco key 1 isofixli düşünüyordum ancak önden sabitleme yokmuş herhalde,fiyat olarak da kraft cazip gibi ancak sadece ekrandan görünce karar vermekte zorlanıyorum...bu oto koltuklarını kullananlar varsa bana acilen fikir verirse çok memnun olurum...

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


asliheren

merhaba,kraft rino 9-18 kullanıyorum.

http://www.e-bebek.com/oto_koltugu_9_18_kg/kraft/kraft_rino_isofix_oto_koltugu/KRA-1501108 

memnunum.yüksekliği tam istediğimiz gibi,bebeğimiz sıkılmadan oturuyor 2 aydır.terletmiyor.eh güvenli olduğunu da düşünüyoruz:)350 tl ye almıştık indirimden.
tek sıkıntısı aksamları biraz sert.oglumun kemerini cekmek icin basılan dugme vs bana biraz fazla güç istiyor gibi geldi.


ema

chicco genel olarak naylon bir kumaş yüzeyine sahip kraft ise daha terletmeycek bir kumaş yüzeyi var benim ürünleri birebir görmemle ilgili tecrübelerim.

isofixli oto koltukları her arabaya uyum sağlamıyor bunları sormadan  almanızı tavsiye etmem sonuçta boşuna para vermeyin isofixe kullanamayacaksanız.


lykia

Ema hem chicco hem de kraft rinoyu gördüğünden bahsetmişsin...bebeğin oturma alanı anlamında hangisi daha geniş...arada bariz fark var mı? ekrandaki fotolardan sanki kraft çok dar,chicco daha geniş gibi duruyor...ne dersin?


ema

Evet chicco bir daha geniş duruyor oturma ünitesi daha geniş.Üzerine kılıfla kullanırsan güzel bir ürün.Bebiş tombikse sanki daha uzun kullanırsın bunu. Kraft çinde yapılıyor Chicco italyada.Dediğim gibi chicco kumaşı açısındn pek tercih edilmiyor olabilir.


lykia

bebeğim tombik bayağ...1 yaşında sayılır,doktor 2 yaşındaki çocuğun kilosunda dedi...yürüyünce incelir gerçi biraz ama...naylon da çok yakar...ege bölgesindeyim ve burası da çok sıcak memleket...chiccoya yüz falan takılabilir mi ne dersin,yoksa kraftı tercih edeceğim...ema

Aslında chicconun kılıfına baktım varmış ama nerde satılıyor bulamadım dur biraz daha bakim:)))lykia

çok tşk...süpersin...
bu arada ema son birşey daha...chicconun isofixinde önden yere sabitleme çubuğu var mı,resimlerde yok da... ya da olmaması güvenliği etkiler mi...ema

Çubuk hakkında bilgim yok; ama söylemeden geçemicem isofixlı oto koltukları tüm arabalara uyum sağlamıyor araba isofixli olsa dahi bence yakından görerek alman daha iyi yada gör dene aklına geleni sor fiyat pahalı gelirse netten alırsın.Şu arabamız var buna oluyor mu bu oto koltuğuunun bağlantıları diye sor  yoksa boşa isofixe para verme kullanamayacaksan.


gizem_11

Bende alırken baya kararsız kalmıştım chicco ya da Kraft' a da bizzat giderek ürünleri inceledim baktım chicco nun isofix i naylon gibi yani bebek 1 saat oturmuş olsa su gibi olur koltuk da terleten bir kumaş yapısı var ama kraft ın öyle değil kumaşı chicco ya göre çok kaliteli aldığımdan beri hiç sıkıntı yaşamadım çok memnunum..


Cevaplamak için Üye ol