Gece emzirmeyince gündüz de emmezse?

guno soruyor: 8

13.5 aylık bebeğimi gece emzirmeyi bırakınca (akşam 9'dan sabah 5'e kadar emzirmiyorum) gündüz memeye karşı ilgisi zayıfladı. Acaba memeyi bırakıyor mu? Eskiden 'meme meme' diye peşimde dolanırken şimdi ben çağırmasam sanki hiç aramıyor. 2 yaşına kadar emzirmeye devam etmek istiyordum ama gece emzirmeyelim derken gündüzden de mi oluyoruz?
Gece emzirsem mi acaba? Sütümün azalmasından da korkmaya başladım.
Deneyim ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


asyanin_annesi

Gunocum merhaba;

Cnm bebegin artik abi olmus:) Memeyi birakabilirde illa 2 yasina kadar emmeye zorlamak niyeki? Meme, gida kadar kaliteli uykuda cok onemli. Huzurlu uyuyan bebek mutlu olur. Zaten bu zamana kadar alacagini almistir cnm sutun azalabilir hatta bitebilirde ama bunun psikolojisinden kurtul bence cnm benim. Ve oglusun memeyi biraksa bile uzulme unutmaki hic anne sutu alamayan kuzucuklarda var.

Hem istahi duzene girer ya her gece saat basi memmeee diye aglasa o zmn gorurdum seni:)))

Lutfen kendine 2 yasina kdr emziricem diye sartlama ve hic bisey icinde kendini zorlama bu yipranmaktan ote gitmez.

Sevgiler:)


arassimsek

merhaba, neden emzirmiyorsunuzki, emmiyormu, sizmi kesmek istiyorsunuz orayı anlamadım.


akarsum

Bence de gece emzirmeyin uyku önemli cocukların gelişimi için emmesi için gunün belli saatlerinde teklif edin sabah kalkınca uykudan önce artık ek gıdada aldığı için günde uç dört defa emmek yeterli gelicektir bence

Hemde zamanı gelice memeden kesmeniz kolay olur

Ben kızımda çok çektim resmen sapık gibiydi emzirmeyi bıraktırmak tam işkenceydi tam bir sene unutmadi


lalena

bende gece emzırmesını kesmeyı dusunmekteyım ama yazını okuyunca ıyıce kafam karıstı :////neretva

Gece emzirmemekle gündüz bırakmanın ilgisi olduğunu düşünmüyorum. 8 aylıktan beri gece emzirmiyorum. 13. aya kadar ben vermeden istemezdi. 14.-15. aylarda düşkünleşti biraz ve şimdi gelip kendi istiyor. Buradan öğrendiğim kadarıyla böyle dönem dönem düşkünleştikleri dönemler oluyor. Özellikle bırakmaya yakın çok emmeye başlıyorlarmış. Yani gündüz siz emzirmek istiyorsanız devam edin. Anne sütü bir yaşından sonra da çok faydalıdır. Miktarı azalsa da içindeki antikor miktarı artar ve bebeğinizi korur. Tabii bu ikili bir ilişki. İkiniz de istiyorsanız. Benim uyguladığım şu: her uykudan uyandığında ve gece yatmadan emziriyorum, gün içinde istediğinde emziriyorum, ama seyrek de olsa bazen de memeler uyuyor diyorum ki dışarıda falan isterse bu cevaba alışsın.


CokBilmis

Benim kızım da 1 yaş civarında günde 1 sefer, 5 dk emiyordu. Hala emiyor :)

Sanırım o dönem yürümek filan daha çok ilgilerini çekiyor.


guno

tesekkürler asyanınannesi arassimsek gece sürekli emmek için uyanıyordu hatta bazen emzirsem de uykuya geri dönemiyordu. o yüzden sadece geceleri emzirmemeye başladım. neretva açıklayıcı bilgilerin için teşekkürler.biraz rahatladım. lalena aslında kafan karışmasın. bu bir kar-zarar hesabı. gece uyanmaları bebek ve benim için çekilmez bir hal alınca ben bu kararı verdim. alıştırana kadar çok ağladı.şimdi geceleri 3 defa kalkıyor ağlamadan,su veriyorum uykuya geri dönüyor. bu anlamda durum iyi. akarsum evet sabah uyanınca ve gündüz iki uykusundan uyanınca emziriyorum.eskiden 10-15 dakika emerken 5 dakikaya düşürünce endişelenmeli miyim diye düşündüm teşekkürler çok bilmiş demekki 5 dakika yetiyor diye düşünmeliyim ama işte az emince süt üretimi azalıyor:( sanırım biraz rahatlayıp akışına bırakmalı.


Uk_Den

Ben 7. aydan beri gece emzirmesini kestim. Gündüzleri hala emiyor 3-4 kez. Süt emdikçe gelir. Ayrıca bu yaştan sonra gece emmesi yerine uyku daha cok besler cocukları.


Cevaplamak için Üye ol