üç aydır aynı kiloda sayıyor :(

Demgul soruyor: 10

Üç- dört aydır aynı kiloda kaldı 10 kilo 100-200 değişiyor oda harketten tartıdan farklılık gösterir. Sizin çocuklarda böyle oluyormuydu? Kıyaslama iyi değildir deniliyor ama etrafımdaki 1 ay küçük ve 1 ay büyük çocuklar var hepsi dolu bir çorba kasesi ile öğünlerini yiyorlar 200 cc lerde devam sütleri içiyorlar. Benim oğlum meme emiyor ama çok yok sütüm ve tek gögüsten emiyor. Devam sütü 100 cc den fazla içemez. Yemekleride küçük çerez tabakları ile ancak yer.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ketrin

her çocuk ve her bünye farklıdır. benim kızım mesela 18 aylık ve 10 kilo. bir yaşında 9 kilo idi. çok hızlı bir şekilde kilo alıyorduda şimdi birden mi durdu yoksa genelde iştahsızdı aynı şekildemi gidiyıor? birde bazı dönemlerde büyüme yavaşlayıp sonra hızlanabiliyor. durma dönemleri var derdi doktor. bazı ateşli hastalıklarda bizde kişloyu bir ileri iki geri etkilerdi halada öyle... zaten bir yaş için ideal bir kilo sizinki. 6 aylıkken su böreği kemiren bebeklerde var benimki gibi 18 aylıkken minik öğünler ve püre yiyenlerde.. çok dert etmeyin sağlığı yerinde ise


neretva

Son derece normal. Çocuklar genelde yaşına geldiklerinde iştahları azalır. Bu da normaldir çünkü bebekliklerindeki kadar yeselerdi basit bir hesapla 3-4 yaşında dev olurlardı. Tabii farklar olur. Bazı bebeklerin iştahı 9 aylık kesilir, bazısınki 15 aylık. benim oğlumunki 15. ayda azaldı. Hatta 12-15 arası hareketten ötürü kilo verdi. Boyu uzadığı, genel hali mutlu olduğu sürece hiç takılmayın. En büyük hata bu dönemde çevre baskısıyla daha fazla yemesi için ısrar etmek olur. Bunu ben de yaşadım. Direkten döndük, ısrar ederken neredeyse çocuğu yemekten soğutuyordum. Hiç ısrar etmeyin, yediği kadarı ona yetiyordur. Zaten 1 yaş için 10 kilo gayet normal.


akasya2213

1 yaş için 10 kilo gayet iyi.bu durumda benim başımı duvarlara vurmam lazım.benim bebeğim henüz 8 kilo:( -11 aylığız-


ipekkusgoz

biz 1 yaşına 10,3 gibi bir kg'da girdik ve 22. aya kadar falan da aynı kg'da seyretti. 2 yaşına yaklaşırken son iki ayda biraz aldı 2 yaşına 12 küsürla girdi. yani bir yılda 2 kg falan almış. benim çocuğa bakarak normal diyebiliyorum yani. zaten bir yaş civarı şak diye kesildi iştahı. yürüme, koşma vs derken azıcık aldığını da yaktığı düşünülürse bu duruma çok da şaşmamak gerekiyor.


Demgul

Galiba haklısınız benim oğlum çok hızlı kilo aldı sanırım buna alıştım bir an 3-4 aydır almayınca ne oluyor dedim. Teşekkürler bize zaman ayırıp yanıtladığınız için.ediul

biz 19 ay oldu 9 kg 78 cm boy..inanın çok zor durum..kıyas yapmamak elde değil..bende çok üzülüyorum kızım inatçı önyargılı..kolay acıkmaz..zor yani..sağlıkları yerinde olsunda ..şükredip teseeli ediyorum kendimi..


xyz__

kızım 1 yaşında ve 7.200  ayda 100 gr ya alıyo ya almıyor daha kötü ne olabilir ki :(((  1 yaşından sonra kilo alımı ve gelişimi yavaşlıyor zaten biz de bu durumda 9 kiloyu 2 yaşında anca görücez sanırım ...önemli olan sağlıklı olması kiloya çok takılmamak lazım sizin de anne olarak gözlemleriniz önemli sürekli bebekle birlikte olan anne olduğu için zaten normal olmayan bi durumu farkederdiniz muhtemelen diye düşünüyorum.


pakize_efe

bebeklerin gelisimini  takip ederken kilodan ziyade boy uzama devamlılıgını takip etmeyi oneriyor uzmanlar. dogumundan ıtıbaren ıstikrarlı bir boy uzaması varsa kiloya fazla takılmamak gerekiyormus. boy uzamasını da 6 ay hic uzama olmazsa birtakım testler yapıyorlar. simdilik takip etmenizi oneririm.eesrae

Oglum 4 kilo dogdu ve 1 yasindayken 11 kiloydu.suan 16 olmak uzereyiz hala 11 kilo.takilmayin kilo artilari duruyor bir sure sonra, saglikli besleniyorsa daha ne olsun.


EzgiNehir

benim kızım 9.ayından beri ayda 100-120 gr alıyor. 13 aylık ve 9,250 gr. doktor çok normal dedi. artık daha hareketli olduğu için metabolizması hızlı çalışırmış. kilo alımı da azalırmış. kızımın boyu da 4 cm geriden geliyor. 72 cm. 4-5 aydır ayda yarım cm uzuyor. ama sağlığı yerinde bu da bana yeter.


Cevaplamak için Üye ol