Doktor korkusunu önlemek için ne yapılabilir?

Ozlem_Can soruyor: 4

Merhaba,

Çocuklarınızda doktor korkusu olan var mı? Biz hiç bu yönde negatif birşey söylememiş olmamıza rağmen Can doktorun kapısı açılınca ağlamaya başlıyor ve muayene bitene kadar ne yaparsak yapalım kendini yerden yere atıyor. Yapılan işlem can acıtmasa bile tepki hep aynı. Bugün gittiğimiz hastaneyi sevmediğini düşünerek başka bir hastaneye gittik. Ama bu sefer daha evden çıkarken ağlamaya başladı ve yine ortalığı birbirine kattı.

Bu durumda muayene edebilmek adına çocuğun kolunu bacağını tutalım derken çok ilkel bir görüntü çıkıyor ortaya. Sonunda hakkıyla muayene olabildiği de söylenemez.

Dr.umuz geçeceğini ama Can'ın diğer çocuklardan daha şiddetli tepki verdiğini söylüyor. Kitaplar aldık okuyoruz anlatıyoruz ama değişen birşey yok. Bu konuda ne yapılabilir? Önerisi tavsiyesi olan var mı? Aksi gibi hastalıklar da üstü üste gelince olay iyice zorunluluk ve kabusa dönüşmeye başladı.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ikicocukannesi

tubitak erken cocukluk kitaplıgı / doktorda
aynı serinin diger kitabı / hastanede.

ayrıca ; evde doktorculuk oynamak da ise yarayabilir,
selamlar.


Ozlem_Can

Tübitak'ın kitabını seviyor. Ördeğe de bayılıyor ama etkisi olmadı :(

Dr setini denemek lazım bence de.

Teşekkürler...


evren

oyuncak set biz de çok işe yaradı. geçen muayenede oyuncak steteskobunu da götürüp, Taner Bey'e ''ben de doktorum'' bile dedi Tan.


buryav

kesinlikle oyuncak doktor seti. hala biraz huzursuzuz igne konusudna ozellikle. ama yine de cok sorun cikarmiyor.Cevaplamak için Üye ol