1 hafta sonra 10 aylığız ama ısrarla pütürlü yemeyi reddediyoruz:(

ilknur_berkkuzusu soruyor: 2

Sevgili anneler oğlum 1 hafta sonra 10 aylık olacak ama pütürlü yemiyor ağzına en ufak bile parça gelse yedirdiği herşeyi kusuyor eline tutuşturduğum kraker bisküvi vb. yiyecekleri ya koparıp koparıp diliyle dışarı itiyor ya da boğazına takılıyor aşamalı pütürlü denemeleri yaptım nafile bu konuda ısrarcı istikrarlı davrandım yine olmadı çok üzülüyorum bu duruma yani doysun yesin de nasıl yerse yesin mi yoksa kusa kusa devam mı? Bu durum için 2 doktora gittim bir tanesi bu durumun alışılabilecek bir durum olduğunu belirtirken bir diğeri yapısal olduğunu eninde sınunda geçeceği için zorlamamamı söyledi siz söyleyin şimdi bu anne ne yapsın?:(

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ozgumasal

acaba genizde mi bir problem var ben kızıma bisküvi veriyordum yiyordu bazen tükürüyordu ama 12 aylıkken rahatsızlandı genzi doluymuş ne versem pütürlü kusuyordu ezerek yedirdiklerimi bile yutamıyordu ve yaklaşık 800gr verdi 15 gunde hem ishal hem geniz tıkanıklığı üstüne diş patladı...tükürük mü doluyor acaba dişten ?


gesnur

sizin suçunuz değil hakikaten yapısal. benim kızım 9 aylık olmak üzere. ama ek gıdaya geçtiğimiz ilk günden beri 6. aydan beri çiğniyor.hatta çorbalardan keyif almıyor. pilav, suyuna ekmek batırılmış kıymalı yemekleri seviyor. çiğnemek istiyor yani herşeyi. ben bişey yapmadım özel olarak. hatta çorbaya alışsın dye çok direndim sizin tersinize ama alışmadı.büyük adam gibi yemek yiyor şimdi.
Cevaplamak için Üye ol