Çocuklarımızla daha çok vakit geçirmek

yerdenizbuyucusu soruyor: 10

Çocuklarınıza daha çok vakit ayırmak için yaptığınız pratik şeyler var mı?

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


Saduman

iki çocuk annesi, bende hem buharlı ütü hem kurutucu var, büyük kolaylık olmasına rağmen hala zaman yönetimini beceremiyorum.üstelik ücretsiz izindeyim ve büyük bebek haftada 4 gün felan kreşe gidiyor.ben hiç birşeye yetişemiyorum modundayım,önceki hayatım çok mu laylom du hatırlayamıyorum..kaç haftadır yapmam gereken gardırap düzenleme ayıklama işine elimi süremedim.kurutucudan çıktındıktan sonra gerekmedikçe ütülemiyorum zaten yeteri ısıyla(hatta steril bile sayılırlar)kurumuş oluyorlar ,ayıklayıp yerleştirmek ayrı bir iş onun için ne yapılır bilmiyorum.bundan sonra biz yetişkinler için az kıyefet az alışveriş kafam rahat olur.bence yemek kısmı daha zor!!!hergün ne pişireceğine karar ver ,malzemeleri hazırla ,pişir,sun,toparla....(evkadınlığı zormuş, çalışan kadın oluncada kolay olmuyor,biliyorum)
herşey geçecek biliyorum,bu anlarını çok özleyecez belki. ama nasıl daha iyi organize olacaz bilemiyorum.hepimize kolay gelsin:)


meycan

Kızımın bakıcısı hamile olduğu için mart başında ayrıldı. Ben de hem çalışma saatlerimizin çok erken olması ve deli ücret istedikleri için bakıcı bulamadım. (Bizim bakıcımız tanıdıktı, biraz da uyguna geliyordu bize) Annem çok yakın oturuyor. Dönüşümlü olarak anneanne ve babaannenin bakmasına karar verdik biz de. Bu arada benim bakıcıya verdiğim ücretle haftada 3yarım gün temizlikçi ayarladım. Birgün anneme gidiyo, 2gün bana geliyor. (e anneanneyi de rahat ettirmek lazım...) Lafın özü, temizlik ve ütüyle ilgili çok şükür bir sıkıntım kalmadı.
Yemeği de haftasonundan 2-3günlük yapıyorum, hafta içi de duruma göre annem de yapıyor.
Artık kızımla aramda bu işler yüzünden bir engel kalmadı.
Ama bu anlattıklarım göründüğü kadar güzel de değil, başka türlü sıkıntıları var....
Çok planlı programlı olamıyorum, napiyim, herşey olduğu kadar...


senayc

Ben de deliriyorum açıkçası hiç bir şeye yetişememkten, erzak dolabı yerleşcek, yavrunun küçülenler kaldırılacak vs vs, öyle her öğün tencere yemeği de yapamıyorum. ütü desen zaten öle. Yetişememe sorunsalını bazen aşıyorum, ev de dağınık kalsın, erzak dolabı da kim kime dumduma kalsın,ben yavrumla oynuyorum:))
ama zaman zaman dellenip temizliğe girişiyorum,yavru çağırıyor''annecim gelir misin'' diye. Nasıl gitmem? bu nasıl bir çelişkidir bilemedim.


meycan

yaklaşık 2 aydır sandıktaki sepetteki küçülmüşleri temizleyeceğim güya....
yaklaşık 1 aydır erzak dolabı için ucuz yollu kavanoz / saklama kabı falan alacağım güya...


senayc

meycan,saklama kabıben kipa dan almıştım.11 litrelik, banyo deterjan için  aldım. Erzak dolabı üstüme yığılacak,ondan korkuyorum. bulursan bana da haber ver.yerdenizbuyucusu

1 yaşına kadar Eren'in kıyafetlerini, çarşaf, vs ütülüyordum ama şimdi ütü yapmayı unuttum desem yalan olmaz. Yaz geliyor artık haftada bir yapılacak mecburen.


Zelal_

Ütü...
İtiraf ediyorum, ütü konusunda takıntılıyım, bir o kadar da acayibim çünkü ben ütü yapmasını seviyorum :S
Evdeki çamaşır makinamız tam kurutmalı, tamamen kurumuş olarak çıkartıyor çamaşırları ama uzun vadede kurutma makinası çamaşırları yıpratıyor ve burada iklim koşullarından şuan çamaşır zırt diye kuruduğundan kurutmayı mecbur kalmadıkça hiç kullanmıyorum.
Haftada iki gün eve temizlik için gelen bir bayan var, ama ona da ütü yaptırmıyorum, ütüyü dizi izleyeceğim günlere denk getirip televizyon karşısında akşamları yapıyorum. Ama çorap, çamaşır, havlu mavlu demeden herşeyi ütülüyorum ben...


ozguranne

Zeropoint, yapmayı sevmediğin bir şey varsa, ben onu yapayım ve evde iki haftadır bekleyen ütülediğim yegane şeyler olan üç gömleği yollayayım:))ozguranne

peyibal, tamamen duygudaşınım:)


Zelal_

Sevmediklerim; Temiz bulaşıkları makinadan yerlerine yerleştirmek ve ütülenmiş çamaşırları yerlerine yerleştirmek...

Üç gömlek??? Ayıp ettin yaw, lafı mı olur... Gönder hemen yarın Ezel var :DCevaplamak için Üye ol