SMA mama kullanan var mı?

orangetree soruyor: 10

Bebeğim iştahsız ve ek gıdayı reddediyor, çalıştığım için memeyi de bıraktı. Aptamil kullanıyordum ancak kime sorsam SMA daha iyi dediler ve bebeğe kilo da aldırıyormuş. Daha önce bu mamayı kullanıp tecrübe eden var mı?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


fragola

Ben de aptamil'den SMA Gold'a geçmeye karar verip hatta bir kutu bitirdim, fakat bizde kakasını yemyeşil yaptı ve kıvamını yoğunlaştırdı. O yüzden ben tekrar aptamile geçtim. Her bebeğin tepkisi farklı olur ama sanıyorum.


gamaca

SMA çok eski bir marka mama ,ama kendini yenilemiş en yeni mama olduğunu söylemişti eczane bize bizde SMA Gold denedik ama benim kızım tadını sevmedi birde kaka yapmasını etkilemişti o yüzden bıraktık .


annevebebis

Ben bebekken bana yedirdikleri marka SMA imiş. Bizim zamanımızın da en iyi markası SMA olarak bilinirmiş. Bilmem ne derece faydalı olur ama yazayım dedim :)


snotra

SMA Gold kullandık, kaka problemi olmadı..


orangetree

teşekkür ederim cevaplarınız için... kullandığım 1 hafta boyunca bebeğimde kabızlık yaşamadım. gece uyanmaları da azaldı. şimdilik memnunum:))Taita

sma gold kullandık hep. anne sütü ile beraber. kilo aldırmadı asla. bir de mama şişirir derler. ben en kaliteli ve eskisi olduğu için kullandım. 15 ay civarında son mamalarımızı aldık ve 18.ayda bitti mama takviyemiz. kabızlık vs. bir problem yaşamadık. 1 yaşından sonra ben suyla değil de sütle hazırladım mamasını kızımın.


orangetree

SMA'yı kullanmaya başladığımdan beri belirgin olarak bebeğimin iştahı arttı ve yemesi düzene girdi diyebilirim. belki çok kilo almadı ama yemesi çok güzel.. çok memnun kaldım ve paylaşmak istedim. bilginize...:))


yzcaysenur

SMA mamayı bana bugün doktorum tavsiye etti. kilo aldırmıyor mu gerçekten?cigdemfatih

Merhaba,ben milupa,Hero baby ne denk gelirse yediriyorum,yanlış mı yapıyorum.bebegim 7 aylık,sma nin devam formülü değil de mama olanı var mı?cunku ben emzirmeye devam ediyorum.mama gibi yogun kıvamli olsun istiyorum.var m bu markada?


cigdemfatih

Esromer teşekkürler,aptamil 2 ve milupanın mama çeşitlerini mi kullanmalıyım?meme emiyor,sabah ve akşam mamalarını milupa mı vereyim?devam sütü içirmiyorum ama sütle yapılıcak mamalarda kullanıyorum.Cevaplamak için Üye ol