sütüm mü kesiliyor??

cayyide soruyor: 8

bebeğim iki aydır emmeyı reddediyordu, bende hep yatırarak veriyordum alıyordu uyanıkken de sagıp kaşıkla vermeye çalışıyordum..iki gundur goguslerımde sut olusmamaya basladı acaba sutum mu kesılıyor??ucunu sıkıyorum eskısı gıbı sut cıkmıyor ,ucu sert ve gogus ucumun kahverengı kısmı acık renge donustu...kafayı yıcemm ..napımmm??

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


zamilooni

stres yapmayın. stres sütü etkiliyor. süt yapan yiyecekler tüketin. roka mesela bende yarım saat bir saat içinde etki ediyor :)  dut kurusu da iyi süt yapar. bebeğinizi sık emzirin süt gelmese de emsin. hiç doğum yapmayan kadınların bile göğsünden süt geliyor çocuk bir süre emince. 

emzirirken sıkıntılı endişeli veya bir an önce bitsin de işime bakayım düşüncesindeyseniz bebeğiniz o yüzden de emmeyi reddedebilir. üşüttüğünüz için sütünüz de ekşimiş falan olabilir. 


aslihank

Panik yapmayın lütfen. Sütüm bebeğime yetecek diye düşünün hep. Stres çok olumsuz etkiliyor çünkü. Bol su içmenizi tavsiye ederim. Bolca da emzirmeyi teklif edin bebeğinize. Her gün değişiyor bu minikler, istemiyor diye bırakmayın emzirmeyi. Birden çok istekli olabiliyorlar. Kolaylıklar dilerim.


cayyide

bir elimde su bir elimde incir sürekli ..ama yok, 20 cc çıkıyoo her iki goğsümdede..keske alsa da sureklı emzirsemm.ac bırakıyorum yıne de ıstemıyorr..biliyorum stresin olumsuz etkıledıgını ama elımde degıl  nasıl olmayayım ..cok fazla emzirmek ıstıyorum ama bır yandan da stres oluyorumm...anne sutu hemen bır anda kesılır mı ?? cok sasırdımmm


ipek_35

benim kesildi.Duyguk

Moralini hiç bozma, beslenmene dikkat et derim. bende bulgur ve marul salatası çok etkili olurdu. Özellikle bulgur!!Tavsiye ederim.
Bi de süt sağma makinalarına takılma , emin ol bebişin emdiğinde çok daha fazla geliyodur sütün..vazgeçme!!Benim oğlum bir ay erken doğdu, sütüm azdı, kayınvaldem annem bir ağız olmuş mama verelim dediler. Yılmadım inatlaştım.Bulgur pilavı ,rezene+tarçın çayı,bol bol su ile aştım inan. Oğlum 2 yaşına kadar emdi.


zamilooni

sütü getiren şefkattir. çok şefkatle bak bebeğine. yavrucuum bana ne kadar da muhtaç ne kadar aciz filan diye düşün. süt sağma pompalarının kitapçıklarında sağarken bebeğinizi düşünün veya resmine bakın yazar. goğuslerimde yara olduğu zamanlar pompayla sağmaya çalışıyordum gelmiyordu. bebiş başka odada uyuduğu için gorme imkanım da olmadığı zamanlar resmine bakıyordum bakar bakmaz süt damlamaya başlıyordu. şefkate gelen kadınların da süte geldikleri oluyormuş anne olmadıkları halde, bizim tanıdıklar anlatırlar. 


necla55

canım bende bu donemde aynı seyı yasadım bol su dut kurusu yesıllıkler bol bol emzırme sıkma canını dunyanın sonu degıl .bırde memelerıne bol bol sutum var de ben hala emırıyorum 8.5 aya gledık .sters yook

 


necla55

canım bende bu donemde aynı seyı yasadım bol su dut kurusu yesıllıkler bol bol emzırme sıkma canını dunyanın sonu degıl .bırde memelerıne bol bol sutum var de ben hala emırıyorum 8.5 aya gledık .sters yook

 


Cevaplamak için Üye ol