Söke kisik köy

kle soruyor: 5

Arkadaşlar merhaba,İki haftadır Pınar kaftancı oğlu yazılarında Söke,kisik köyden bahsediyor.Orada organik sertifikalı çiftlik olduğunu söylüyor.Ben yiyeceklerimizi organik sertifikalı ürünlerden alıyorum.Kisik köydeki  organik sertifikalı çiftliği nette bulamadım.Bilen varsa lütfen yazsın.Organik sertifikalı almakla daha zarara uğramışız.Bıktım bu konulardan artık.Neye güveneceğimizi şaşırdık .

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kle

Pardon arkadaşlar kisir köy olacaktı


ilknur

Neden organik sertifikalı alarak zarara uğranıyormuş?


sharma

Organik sertifikalı olana güvenemiyoruz. Olmayan babamızın oğlu mu? Yani boşa para veriyoruz hepsi aynı pazardan alıp yiyelim dense bir yaklaşım da. Ya da kendin yetiştirsen. Hiç denetlenmeyen üstelik de ateş pahasına satılan diğer bir ürün üreticisi nasıl benim sertifikam yok bana daha çok güvenin diyebilir anlamıyorum.


ilknur

Sharmaya sonuna kadar katılıyorum. Benim o kanaldan alışverişi bırakmamın tek sebebi bu olmuştu. Organik tüü kaka, bizim sertifikamız yok ama bizim ürünler şahane şeklindeki pazarlamayı benim aklım almıyor.


trallesli

Ben iddiaya konu olan çiftliğin adını biliyorum. İddialar doğru mudur asılsız mıdır herkes araştırıp kendisi karar vermeli. Buğday Derneği ve City Farm konuyla ilgili açıklama yapmış ama kolay tatmin olmamak gerekir diye düşünüyorum. Genel olarak ne herhangi bir iddiaya hemen kapılmalıyız ne de iddia karşısında yapılan açıklamaya.Cevaplamak için Üye ol