okulda yaptıklarını,yaşadıklarını anlatıyor mu?

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


deryaege

oğlumla çok güzel konuşuyoruz bu konuda tüm detayları anlatıyor ama ben ilk önce kendim anlatıyorum bu gün öyle oldu böyle oldu şunu yedim şu işlerimi yaptım tabi onun anlayacağı şekilde oda bana tüm detayları anlatıyor tabi kendi isterse biz anneler daha çok ne yedin uyudun mu sana nasıl davrandılar gib şeyleri merak edip öyle şeyleri soruyoruz sanırım ama bu gün ne oynadın hangi arkdaşınla oynadın resim yaptın mı eğlenceli geçti mi gibi şeyleri sormak daha yararlı oluyor


cinarisko

:) Bizde de aynı durum sözkonusu, sorduğumuzda kesinlikle anlatmıyor, hatta "anne ben kreş hakkında konuşmak istemiyorum" diyor, ama durup dururken de o gün yaptıkları bişeyi anlatabiliyor, öğretmenleri ile konuştuğumda mutlu ve katılımcı olduğunu söylüyorlar, bu da bana yetiyor:) Eh onların da artık özel bir hayatları var, sanırım bizim için zor olan bunu kabullenmek:)


Gunes

Begüm evde yaptıklarını okulda anlatıyor , okulda yaptıklarını da evde :) ama çok sonra anlattığı şeyle ilgili öğretmenine birşey soracaksam konuştuğumuzda hıı onu geçen hafta yapmıştık diyor mesela ama evde olanlar günlük naklen yayın, biraz zamansızlıktan da olabilir çok geç saatte evde oluyoruz ve o kısa zamanda bizimle oyun oynamayı kitap okumamızı tercih ediyor ama okulda daha uzun zaman öğretmeni ile birlikte diye düşünüyorum ben.

 


gaiakadinlari

Bunda benim kullandığım bir hile var :) Ben de sorduğumda sadece "iyi" yanıtı alıyordum. O yüzden okulun yayınladığı günlük aktivite listesini veya deftere yazdıkları notları takip ediyorum. Mesela diyelim ki o gün mevsimleri işlemişlerse, o zaman aaa bugün mevsimleri mi işlediniz diye laf atıyorum. Veya işte hangi aydayız şimdi? kış mı? nasıl olur kış gibi sorularla konuşturuyorum. Veya tiyatroya gittilerse oyunu soruyorum gibi gibi. Sihir gibi işe yarıyor :)
Cevaplamak için Üye ol