Ankara çayyolunda ingilizce eğitim veren kreşler

lilidotkins soruyor: 9

Merhaba, 

Yeni eğitim döneminde çocuğumu kreşe vermek istiyorum. 

Evde çift dil konuşulduğu için çocuğum sadece İngilizce iletişim kuruyor. Türkçe olarak bir tek anne- baba ve annane diyor.

Diğer bütün kelimeleri ve cümleleri İngilizce. Bu bizim için sorun olmasa da bu durum kreş arayışımızı da kısıtlıyor.

Ankara Çayyolu bölgesinde İngilizce eğitimi olan kreş önerileriniz var mı? 

2018-2019 Eğitim Dönemi başladığında çocuğum 28 aylık olacak. 

Şimdiye kadar araştırmalarımda; 

International Play School 

TAD Preschool 

AKD Kids 

Helen Doron 

BM Montessori 

KidsLand 

Gibi kreşleri listeme ekledim. 

Çayyolu civarında İngilizce eğitim veren farklı kreşlere açığım ve bu kreşlerden herhangi birine çocuğunu gönderen ebeveynlerin görüşlerini paylaşmaları benim için çok önemli.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


mel86

Akd ile görüştüm müdürü 8sene amerıkada yasamıs cok akıcı ing konusuyorlar ..sıcak samimi bir ortam ..benım cocuk doktorum ıps öneriyor ing. İçin 


lilidotkins

@mel86 cevabınız için teşekkür ederim AKD Kids’i bugün ziyaret etmeyi düşünüyorum. IPS ise randevularının Haziran’a kadar dolu olduğunu belirtti. Umarım onları da en kısa zamanda ziyaret edebilirim. 

Şimdiye kadar Kids Aloud, TAD çayyolu ve Ümitköy şubeleri ve British Culture’ı ziyaret etme şansı buldum.

Görüşmelere devam ediyorum.


_Isil_

AKD kids'in yoneticilerinden biri arkadasım, kendi cocugu da kucukken oraya gidiyordu, bizim eve uzak oldugu icin tercih edemiyorum ama yakın olsa oraya gonderecektim. Baska bir arkadasım oraya gonderiyor ve cok memnun.

IPS'e gonderen 2 arkadasım var, 2si de cok memnundu, ordaki ogretmenler cocukları cok seven ana dili ingilizce olan kişiler, ogretmen değiller. arkadasım aktivitelerin cesitliliğinden bahsetmişti, kızımın sınıfında kresi orda okumus 2 cocuk var ve ingilizceleri gayet iyi.

Kidsland'de bildigim kadarıyla digerleri gibi ingilizce yogun bir egitim yok, sürekli ing. konusulan bir kreş değil. son zamanlarda nasıl bilmiyorum ama kızım kucukken gezdigimde begenmemiştim. heryerde yemek kokusu vardı.

Oglum için eve yakın diye TAD Preschool'u dusunuyorum ben de ama henuz gorusmedim.TADi nasıl buldunuz?


lilidotkins

Merhaba _isil_

AKD Kids’le görüşme şansım oldu. Yöneticisi çok tatlı bir hanım. Çok sevecen, ilgili. Çocukları sevdiği her halinden belli donanımlı bir hanım. Diğer taraftan benim önceliklerim arasında geniş bahçe ve iç mekan bulunduğu için bu isteklerimi karşılamıyor. Tek bir villadan oluşuyor. 

TAD Çayyolu konumu ve iç mekan olarak çok doyurucu ama dönen ve mermerden büyük bir merdiveni var. Bahçesi, tek kelime ile harika! Kurucusuyla konuşma şansım oldu. İlgili bir bey. Müdüresi çok tatlı bir hanım. Okullarını çok güzel anlattı. 2 yaş için düşündükleri İngilizce sistemi benim oğlum için aradığım kriterde değil. Fakat 3 yaşından sonra tatmin edici oluyor. Eğer o büyük mermer basamaklar beni bu kadar korkutmasaydı ve ingilizce eğitimlerine 2 yaşında başlasalardı hiç düşünmeden burayı tercih ederdim. Bence çok tatmin edici bir okul.

TAD Ümitköy, Müdüresi çok profesyonel ve ilgili. En çok hoşuma giden şey ise doğumgünlerinde bile dışardan pasta kabul etmiyoruz sözü oldu. Getirecekseniz sizin evde yapmanızı istiyoruz diye belirtti. Yemekler özenle seçiliyor. Yerler çocukların zarar görmemesi için çok güzel bir kaplama ile kaplanmış. İç mekan geniş. Bahçesi büyük denebilir. İngilizce eğitimleri 2 yaşından itibaren diğer yaşlarla aynı. Düşündüğüm 2 okul var birisi burası.

British Culture Fine Art Kids, Müdüresi genç ve ilgili bir hanım, çocukları sevdiği çok açık. Tatil günlerinde olmasına rağmen benimle ilgilenmesi çok samimiydi. Okul 2 villanın birleşiminden oluşuyor. TAD’daki gibi atölye sistemi eğitimleri var. Bir gün boyunca aynı oda da tıkılıp kalmıyor çocuklar. Hoşuma giden yönlerinden biri buydu. Bahçesi büyük sayılır 2 villanın bahçesi birleştirilmiş. Bir tarafta da sera yapmışlar. Çocuklar orada ekip biçiyorlar. İngilizce eğitimleri TAD Ümitköy şubesi ile aynı. Düşündüğüm 2. yer ise burası.

IPS, hakkında olumlu olduğu kadar olumsuz yorumlarıda çok okudum. Açıkcası olumsuz yorumlar beni çok etkiledi. Ayrıca en erken randevuyu haziranda veriyoruz dediler. Diğer okulların kontenjanları dolmak üzere olduğu için listemden çıkarttım.
lilidotkins

Kidsland’in internet sayfası üzerinden görsellerini gördüm. Fakat, fazla uyaranlı bulduğum için onu da eledim. Çünkü diğer kriterlerimden biri az uyaranlı az renkli, çocukların odaklanma sorunu yaşamayacağı atölyelerdi. Çocuğumun bir gün içerisinde içinde bulunacağı mekanın fiziki şartları benim önceliklerim arasında. Belki, bu önceliği olmayan anneler görüşmeyi düşünebilir. Dediğim gibi, görüşme ayarlamadım.


belg_in

  Merhaba. Ben de sizinle aynı iki kreş arasında kaldım. Bu hafta kaydını yaptırmam gerekiyor çünkü her iki kreşte de kontenjanlar dolmak üzere. Acaba siz hangisini tercih ettiniz? Ve memnun musunuz? 


Ebsi

Merhaba British Culture ne kadar fiyat verdi acaba bilgi verebilir misiniz? 


lilidotkins

Merhaba @ebsi, ücret konularının paylaşılmasını etik bulmuyorum. Zira, okullar aradığınızda dahi ücret bilgisi paylaşmıyorlar.

Bu konuda affınıza sığınıyorum.

Ek olarak şöyle bir bilgi paylaşabilirim; gittiğim dönemde erken kayıt imkanı vardı. Şu an aynı fiyat mıdır bilemiyorum fakat diğer çevre muadil okullarına nazaran fiyatı uygundu diyebilirim.


Ebsi

Merhaba @lilidotkins son 3 gün içerisinde birçok kurum ile yüz yüze görüştüm. Fiyatlar arasında uçurum var diyebilirim. Sadece British Culture ile görüşemedim. Aklımda bir okul var ama emin olmak adına fiyatını öğrenmek istedim. Sizi anlıyorum gidip görüşmek, gözlemlemek gerekiyor sonuçta en kıymetli varlığımız söz konusu. 


Cevaplamak için Üye ol