Ayrılık

laralara soruyor: 10

Selamlar

kizim 16 aylik. Benim mayista bi egitim toplantisina katilmam gerekiyor, baska bi sehirde. 5 gece ayri kalicaz. Su an emiyor ama sadece geceleri. Mart gibi yani 18 aylik oldugunda emzirmeyi birakmayi planliyorum. Bu arada bencalistigim icin kizima anneannesi bakiyor ve anneanne bizimle yasiyor kizim dogdugundan beri. Ben toplantiya gittigimde de annem kizimi da alip kendi evine gitmeyi planliyor bu surede. Boylece o da evini gormus olacak biraz cunku o da normalde baska bi sehirde yasiyor. Sizce 20 aylik bi bebek, anneannesiyle yani alisik oldugu biriyle ama alisik olmadigi bi evde anneden ayri 5 gun gecirebilir mi? Bu durum onu cok üzer mi? Yadirgar mi? Çunku bana çok düşkün.. gerci anneanneyi de cok seviyor, hatta bazrn benden cok seviyor ama ben yine de tedirginim.. o hafta icin rapor falan mi alsam da bu toplantidan kacsam diye dusunuyorum..

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


sinemmom

annenizi de götürseniz.ben izmitten antalyaya gitmistim seminere.otel masraflarını karsılayıp 1.derece yakınları da götürebilmiştik..kızım da benimle gelebilmişti ve çok keyifliydi..


06

Gece emmeyi bıraktıracakmışsınız. Bu nedenle problem olmayacağını düşünüyorum. Büyük oğlumla benzer bi durum yaşamıştık. Bizimkisi hiç yadırgamadı. Ama 2 yaşındaydı.


laralara

Evet bi ihtimal de onları da alıp goturmek zaten ama annem pek istemiyo.


sefemu

yeni ev demek yeni karıştırılacak keşfedilecek yerler demek:) sizin evinizde olsa anne gitti olacak ne zaman gelecek olacak böylesi daha iyi.. anneanne ile küçük bi tat,le çıkıyor şimdi:))) anneanneyi de seviyormuş, onu nasıl eyleyeceğini bilen biri madem bence tedirgin olmayın.. 5 gece biraz uzun ama zorunlu bir durumda iyi düşünmek lazım..


maviboncukk

Ben olsaydım yan odayı da tutar annemle bebeğimi de götürürdüm. 5 gece ayrı kalmaya bebek dayanabilir mi bilmem fakat ben dayanamazdım..hem onlara da değişiklik olurdu. Bizimki otelde kalmayı, değişik yer değişik insanvb çok seviyor..dilrubaa

Bence kacabiliyorsaniz kacin bu toplantidan, yani rapor filan mi alsam demissiniz ya, boyle bi secenek varsa ben olsam onu kullanirdim. Cok kucuk cunku daha, anneanneyle iyi olsa da 5 gun bence uzun bir sure. Hele de baska bir evde. Alistigi duzen alistigi esyalar olmayacak. Evet yeni ev kesfedilecek bir suru sey, kizim da ablamda kaldigimizda once bi sevincten deliriyor heryeri karistiriyor ama ozellikle gece yatarken cok tedirgin oluyor yaninda ben oldugum halde.

Bence ilk secenek gitmemek. İkincisi kizinizi ve annenizi de goturmek. Bu ikisi olmuyorsa kendi evinizde kalsinlar bence. Hem annenin gitmesi hem de alistigi duzenin bozulmasi fazla gelebilir


m_eymen

Tabi ki imkanınız varsa annenizi ve bebeğinizi de yanınızda götürmeniz daha mantıklı. Hem sizin de aklınız bebeğinizde kalmaz 5 gün boyunca.


amasmid

baba da sizinle aynı evde mi yaşıyor, eğer öyleyse anneannesi sizin yokluğunuzda evine götürerek bir de babadan mahrum bırakmasın bebeği  bence. öyle değilse bile yine de alıştığı evinde olması daha iyi bebeğin. tabii ki en iyi çözüm, anneniz ile kızınızı yanınızda götürmeniz olurdu.burcaksahin

Bence annenin bir mola vermesi için harika bir fırsat! 


Bebeğiniz güvendiğiniz bir kişiyle, annenizle olacak. Çok üzülünecek veya üzerinde çok canınızı sıkacak bir konu değil. Aksine hayat devam ediyor ve bu ara kaçamaklar, kendinizle başbaşa kalmak güzel bir fırsat olacaktır.

Tabi bunlar bizim fikirlerimiz. En doğruyu sizin yüreğiniz söyler :) 
Ben olsaydım giderdim ve de gittim de. 


munisal

bizimki daha 9 aylıkken 5 ay boyunca benden ayrı kaldı...1 ay babaannede 1 ay anneannede dönüşümlü....hiçbir sorun yaşamadıkCevaplamak için Üye ol