Bebekler alkış yapmaya ve sorulan nesnelere bakmaya ne zaman başlarlar?

kunki soruyor: 6

6 aylıkken mi başlıyor bunlara?
cici yapma, alkışlama, sorulan şeyleri işaret etme...
ne zaman yapabilirler?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ottobottorobotto

Yok yahu,6. ay bunlar için çok erken değil mi?Benimki yuvarlanmada,emeklemede,öksürüğe,hapşırığa gülmede.


kunki

ne kadar erken o kadar zeki denir ya.
merakımdan sordum.


arsli

Her nekadar 14. ayında olupta :)))) henüz "cici" yapmamış tembel bir oğlan çocuğunun tembel annesi olsamda bunlar için 6. ay çok erken diyorum. tek tük 10. ayda tam anlamı ile 11. ayda alkışa; 12. ay sonrasında da işaret ile göstermeye başladık. Ama dedim ya sanırım biz biraz tembeliz...


emir_kubra

biz de alkşa ve cici yapmaya 6. aymızda başladık.ama her çocuğun öne çkan yetenekleri farklı sanırım  .karşı komşumun oğlu 11 aylıkken yürüdü mesela benimki daha yeni yeni çat pat adımlıyor.


emir_kubra

emir ablasıının tatil kitabından hani cik dediğimde kuşu,hani miyav  dediğimde kediyi .hani pipi dediğimde pipiyi gösterebiliyoır. ama hani baba dediğimizde asla  babasını göstermiyor annesini de :) nasıl iş anlamadım gitti.kendi hallerine bırakmak lazım vesselam :)


Meowwow

oglum nerede  ise 11 aylik bunlarin hic birini yapmiyor. alkisi yapar gibi oldu ama o da gecen hafta basladi. Aylardir ugrasiyorum butun bu hareketleri ogretmeye, ilgilenmiyor :) saglikli oldugu surece takmiyorum. 11 aylikken yaptigi bir iki hareketle ilerdeki mutlulugunun ne alakasi olabilir. 

ben tabii eksik kalmasin cocuk diye alkis yapip, hayvan seslerini ogretmeye calisip, isaret dilini tekrarlamaya devam edicegim. elimizden gelen bir tek bu var :) Cevaplamak için Üye ol