çalışan annenin oğluna bakan anne sendromu!

handanT soruyor: 4

merhaba arkadaşlar ; malum ben çalışıyorum ve oğluma annem bakıyor ve anneme bir türlü anlatamadıgım şeyler var ;

1-katı gıda meselesi ; oglum 1 yaşında ve hala muhallebi çorba yiyor eskiden kahvaltısınde yumurtasını peynirini ayrı yerdi ben bulamaç yapmıyordum şimdi annem yemiyor diyor içine katıyor yani ciddi anlamda bir geriye dönüş yaşıyoruz ve bu durum çok canımı sıkıyor! öglen çorba yiyor akşam çorba yiyor üstelik çıkartıyor yutmuyor diyerek çorbalarıı ekmeksiz yediriyor! bu şekilde beslenmeyle bu çocuk ne kadar vitamin alabilir tamam çorbalarını ben akşamdan yapıp bırakıyorum uyduruk çorbalar yapmıyorum ama artık yaşıtları gibi yemek yemesini istiyorum ben alıştırmıştım ama annem bakmaya başlayınca biraz ona tepki yaptı aras tükürdü annemde yesinde böle yesin ve ugraşmıyım düşüncesiyle çocuga dayadı çorba muhallebi ne yapabilirim arkadaşlar ? annem anlamıyor yemiyor ne yapayım yalanmı söylüyorum diyor ama alıştırması gerekiyor,haftasonları bizimle yiyor az çok önüne koyuyorum yemek ve eline bisküvi kek veriyorum yiyor ama annem ortalıga döker die eline birşeyde vermiyor çıldırmak üzereyim şeytan diyor çık işten çocugunu sen egit ama olmuyor işte:((

sizlerin arasında vardır belki benimle aynı durumda olan bunu anneme nasıl anlatıcam,iişin kötü tarafı çok akıl verirsen ters tepiyor al çocuguna kendin bak deme ihtimali çok yüksek bir annem var!

bu beslenme konusunu fena takıntı yaptım iş yerinde çalışamaz durumdayım sürekli ne yapabilrim modundayım..yardım istiyorum kızlar help help

çaresiz çalışan anne


    
 

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


annevebebis

Tam karşımda bir yazı asılı,

"Sakın incitme bir cânı,
Yıkarsın Arş-ı Rahmân'ı" yazıyor...


gün gelir her yanlışın telafisi olur ama incinen bir cânın telafisi çok çok zor olur, belki de olmaz...


Yasemina

Aras05'cigim, sen hepimiz gibi cocugunu cok seven, duskun bir annesin. Nitekim sanıyorum senin sevgin duskunlugun, hayatındaki diger degerleri, mevcut olarak sahip olduklarını biraz sıfırlamıs, eski degerlerinin kaybolmasına sebep olmus durumda.

yani, nasıl diyeyim, cocugunu herseyin uzerinde tutuyorsun ama endise katsayın yuksek, isin, cocuga bir annenin bakmasının ne kadar onemli oldugunu biliyorsun ama cok sakin dusunemiyor olabilir misin bu konularda...

cocugunu severen kendine fazla yukleniyor, her acıkta kendini goruyor, sucluyor ve bir kısır dongu icine girmiş gibi konusuyorsun. Katiyen elestirmek icin yazmıyorum, bunkarı yazından analiz ettim sanki, dogru mudur bilmiyorum.

Bizim sevgimizle ve endisemizle de cocuklarımız istedigimiz gibi olmuyorlar, hersey Allah'a emanet diyelim ve biraz kendimizi rahatlatalım olur mu?

Bu arada Yasemin Senturk, ben bu seviyeye ulasmadım, biraz kayıtsız bir anneyim, zaten kendimi ceyrek anne olarak goruyorum, cevrenin garip olarak gordugu birsuru haraket yapmısım, ama ben boyle rahat ediyorum, ben rahat olmazsam cocuk nasıl olacak? Bu bencilligim beni kurtarıyor sanırım biraz da.


kader_eymen

oğluma annemin baktığı dönemler hep şunu söyledim, "yemesse uğraşma anne , yediği kadar, bu öğün yemesse bir sonraki öğün yer mutlaka acıkınca" ilk zamanlar annemde ite kaka yedirmeye çalışıyordu fakat sonra endişelerimi paylaştığımda ( ben çalışan bir anne olarak sürekli onun peşinde yedi, yemedi diye dolaşamam ve pütürlüye şimdi şu dönemde alışmassa sürekli bulamaç + ona ve eve ayrı ayrı yemek yapamam ) bana hak verdi ve yerse yesin yemesse ısrar etme politikası güttük ve ,sürekli eline vermeye çalıştık...ve başardık.şimdi sadece eşim ve ben bakıyoruz dönüşümlü, çatal, kaşık elinde yediğini yiyor yemediğini arada  biz yediriyoruz, ilgisi dağılıncada kalkıp oyuna gidiyor, ısrar etmiyoruz hala...umarım bir yoluna koyarsınız sizde.


handanT

evet yasemin çok sakin düşnemedigim ortada..ve bazen kısırdöngüye giriyorum tamam artık böyle olacak diyorum ama en fazla 2 gün sonra hayır olmuyor diyorum..aşırı vicdan yapıyorum bu konuda..
Cevaplamak için Üye ol